Biuro rachunkowe i Księgowość online

Optymalizacja witryn
17 września, 2020
Lampa Beyond
21 września, 2020

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Korzyści podjęcia współpracy z biurem rachunkowym da się wskazać bardzo wiele. Rozpoczynając współpracę z biurem rachunkowym oprócz tego, że zyskuje się styczność z wykształconym księgowym, to także wysokiej klasy obsługę. Choć w głównej mierze biuro zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, trzeba dodać, że to nie jedyne zadania, jakich się podejmuje. Dla przykładu realizuje wyceny aktywów i pasywów, przygotowuje zestawienia obrotów i sald czy kataloguje i segreguje dokumentację firmy. Rozpoczęcie współdziałania z biurem rachunkowym powoduje, że księgowa zabiera część obowiązków przedsiębiorcy, umożliwiając koncentrację na samym biznesie. Dzięki temu zyskuje się kontrolę nad zgodnością rozliczeń i dokumentów z kontrahentami. Poza tym biuro rachunkowe przeprowadza ewidencję zdarzeń gospodarczych, tworzy sprawozdania finansowe, a także przekazuje deklaracje ZUS i podatkowe. Owocna współpraca nie jest jedynym powodem wskazującym na to, że warto rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym.

Biuro rachunkowe oferuje wiedzę, umiejętności oraz znajomość przepisów

Prawo podatkowe w Polsce często się zmienia, dlatego nic dziwnego, że biura rachunkowe gwarantują bezustanne poszerzanie swojej wiedzy. Uważna obserwacja oraz szybkie dopasowanie do wprowadzanych zmian, zapewnia, że wszelkie rozliczenia i dokumenty będą miały odpowiednią strukturę, kompletne informacje oraz utrzymują wymagany porządek. Na bazie lat pracy biuro rachunkowe wypracowało najlepszy sposób działania. Pracownicy orientują się, jak współpracować z klientem, żeby odbierać dokumenty we właściwym terminie oraz jak im pomagać w prowadzeniu biznesu. Ponadto klienci biura rachunkowego z reguły zyskują dostęp do informacji, a do tego pomoc w przyswojeniu najnowszych przepisów. Księgowa we wszystkich obszarach działa w interesie przedsiębiorcy, dlatego z pewnością informuje o wprowadzonych obowiązkach oraz możliwościach, które ułatwią prowadzenie firmy.

Poprawność oraz szybki dostęp do księgowych dokumentów

Wszystkie finansowe operacje przedsiębiorstwa ewidencjonowane są poprzez dokumenty księgowe. Na ich podstawie można dokonać poprawnych rozliczeń, więc są najistotniejszym elementem pracy księgowej. Wśród nich znajdują się takie dokumenty księgowe jak dokumenty zewnętrzne tworzone dla lub przez kontrahentów, dowody wewnętrzne dotyczące działań wewnątrz firmy (np. listy płac), dokumenty zbiorcze lub dowody korygujące uzupełniające niepoprawne dokumenty. Biuro rachunkowe troszczy się o to, żeby dokumenty trafiały bez braków oraz miały prawidłową strukturę oraz wszelkie potrzebne informacje. Istotne, żeby klient udostępniał wszystkie dowody szybko, by księgowa mogła rozliczyć je we właściwym terminie.

Sposób przekazywania dowodów księgowych do biura rachunkowego przeważnie zależy od jego zasad. W niektórych miejscach konieczne jest przekazywanie dokumentów księgowych oryginalnych. Niekiedy wystarczy właściwie opisana kopia. Czasami dokumenty należy przekazywać prosto do biura , gdzieniegdzie wystarcza przesłanie skanu. Warto wspomnieć, że każde biuro rachunkowe gwarantuje bezpieczeństwo dokumentów przed uszkodzeniem, niepowołanym rozpowszechnianiem albo wprowadzaniem zmian. Klient ma ciągły dostęp do swoich dowodów księgowych, zwłaszcza jeśli biuro rachunkowe korzysta z nowoczesnych rozwiązań.

e-księgowość

Obecnie biura rachunkowe przeważnie korzystają ze specjalnych programów księgowości online. Ich bazową zaletą jest elektroniczny dostęp do dokumentów ze wszystkich urządzeń. Nowoczesna księgowość elektroniczna umożliwia dodawanie wszelkich dokumentów księgowych, jakich elektroniczne zapisy gromadzone są na w pełni chronionych serwerach. Poza tym te programy wspierają tworzenie zestawień i rozliczeń, a nawet wspomagają kontakt pomiędzy biurem rachunkowym, a klientem. Dodatkowo programy elektronicznej księgowości są intuicyjne oraz proste w obsłudze. Osoby instalujące program zazwyczaj oferują szkolenia, a nawet pełne wsparcie i konsultacje techniczne. Takiego rodzaju programy są bezustannie aktualizowane, żeby były zgrane z przepisami oraz gwarantowały bezpieczeństwo danych.

Komfortowa współpraca z biurem rachunkowym

Dzięki nowoczesnym technologiom jak księgowość online, a także dogodnościom w zakresie dostarczania dokumentów, współpraca z biurem jest całkiem wygodna. Co więcej wiele biur rachunkowych proponuje rozbudowaną ofertę. Oprócz podstawowej obsługi księgowej w kwestiach prowadzenia ksiąg rachunkowych i wyliczeń dla pracowników m.in. wspierają w zakładaniu firmy, przekazują deklaracje skarbowe do urzędu, reprezentują przed ZUS czy np. oferują konsultacje przez telefon. Ważnym elementem współpracy jest także to, że każde biuro rachunkowe musi posiadać ubezpieczenie OC. W razie błędów ze strony biura, konsekwencje finansowe zostaną opłacone z polisy biura rachunkowego, a sam przedsiębiorca nie poniesie dodatkowych kosztów. Równie istotnym plusem jest też zaoszczędzenie czasu. Biuro rachunkowe gwarantuje wiedzę i pomoc, dlatego sam przedsiębiorca nie musi zajmować się nowościami w przepisach albo  przyuczać się w tym zakresie. Współpraca zapewnia koncentrację na prowadzeniu firmy.

www.ksiegowosc-torun.com.pl