Lampa Beyond

Biuro rachunkowe i Księgowość online
21 września, 2020
Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020

Jaką metodą wybielać zęby, żeby osiągnąć spodziewany skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi metodami od dentysty jest uznawane za jeden z najbardziej efektywnych działań estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę techniki, da się bez trudu odzyskać biel zębów nawet o parę tonów. Przeważnie wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z uwagi na włączenie do posiłków na przykład kolorowej diety.

Pośród spożywanych przez pacjentów napojów i pokarmów znajduje się produktów, które zmieniają kolor zębów. Do najczęściej wskazywanych należą soki, kawa lub niektóre kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne żeby możliwe było usuwanie efektów pochłaniania barwiącego jedzenia, ponieważ białe zęby są kojarzą się ze zdrowiem i są wysoko estetyczne. Zdarza się jednak, że nawet wyleczone zęby mają żółtawy odcień. Odpowiedzią na ten problem są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją specjalnymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać profesjonalne zabiegi wybielania w klinice stomatologicznej, na przykład poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Beyond – najlepsza lampa do wybielania zębów

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich wymyślonymi w tym celu nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania zębów daje wspaniałe rezultaty już po jednym razie.

Jedną z najbardziej znanych lamp wybielających zęby w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, zapewniająca zadowalające oraz trwałe skutki nawet po pierwszym zabiegu naświetlania. Oprócz tego ten sposób niszczy do 98% bakterii gromadzących się w jamie ustnej i pomniejsza stany zapalne przyzębia, a także wspomaga hartowanie kompozytów i wypełnień stomatologicznych. Zatem wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest wyłącznym pozytywnym skutkiem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, przez co może być dopasowywana do wielu pozycji pacjenta, co poprawia dokładność pracy i wygodę. Co więcej również natężenie naświetlania może być dobrana do wymagań pacjenta, według zaleceń dentysty. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak rozległe są przebarwienia.

Inne sposoby wybielania zębów

Niejeden marzy o cudownym oraz śnieżno – białym uśmiechu. Z tego względu ogólnie znane są różne sposoby wybielania, na które każdy może się zdecydować. Jednym z najpowszechniejszych są ogólnodostępne wybielające pasty . Całkiem nieźle usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie psują szkliwa. Tak samo powszechne są paski, lakiery oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Można je dostać np. w sklepach lub w aptece, ale zazwyczaj jest to dość niedokładny sposób wybielania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób pamięta, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest profesjonalne usunięcie płytki nazębnej u dentysty na przykład przez zabieg piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje przywrócenie bieli zębów. Następnym sposobem wykonywanym klinice stomatologicznej są także wybielające nakładki. W odróżnieniu od tych sprzedawanych w aptece są indywidualnie dopasowane do pacjenta na podstawie wycisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki w domu oraz nosi je według ustaleń dentysty.

Bezpieczeństwo wybielania zębów

Jak to robić, żeby wybielanie zębów było efektywne oraz przede wszystkim bezpieczne? Podstawą bezpiecznego wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Już teraz wiadomo wszelkie babcine sposoby, chociaż odrobinę dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często podrażniają dziąsła. Stomatolog dzięki swojej wiedzy pomoże dowiedzieć się, jaka metoda spośród dostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Co więcej obejrzy stan jamy ustnej oraz dowie się, czy przed zabiegiem wybielania zębów niezbędne będzie ich leczenie.

Niezależnie od metody wybielania zębów, należy zatroszczyć się, żeby były one ze sprawdzonych źródeł. Najbardziej znane nakładki albo żele wybielające lepiej kupić w zaufanych punktach albo z rekomendacji dentysty. Wielkie promocje nie gwarantują bezpiecznego rezultatu wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane produkty, a na podstawie swojej wiedzy wykona bezpieczny zabieg.

Ile należy czekać aż widoczne będą skutki wybielania zębów?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie zębów nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową trwa parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki efekt, ale trzeba mieć na uwadze to, że zęby na kilka dni mogą być nadwrażliwe. Zwykle po wybielaniu zębów należy również przenieść się na białą dietę, żeby nie osłabić dopiero co osiągniętego efektu. Jeżeli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania zębów będzie utrzymywał się na długo.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Wyeliminowanie przebarwień pochodzących z diety pokazuje naturalny odcień zębów, a te czasem nie są do końca białe. Bywa tak, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a niekiedy nawet sine. Bywa też tak, że zęby zmieniają barwę na przykład na skutek stosowanych leków albo w przypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy całkowitej bieli preparatami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania u stomatologa.

Co, kiedy zabieg wybielania zębów jest nieskuteczny? Wtedy decydujemy się inne estetyczne zabiegi znane u stomatologa. Skutecznym sposobem będzie nałożenie licówek stomatologicznych. Te estetyczne nakładki, które trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Oprócz tego, że możemy dopasować ich barwę według pacjentów, dzięki licówkom dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. zakrywanie diastemy). Dlatego też warto przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się ze stomatologiem, żeby sprawdził, jaka metoda będzie dla nas efektywna.

Wybielanie zębów