Termiczny kubek idealny dla każdego

Kubki termiczne idealny na każdą okazję
29 sierpnia, 2020
Izolacje natryskowe -Pianka pur do cieplania poddaszy stropów domów
Natryskowe ocieplanie domu pianką PUR
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O kubkach termicznych przypominamy sobie z reguły w czasie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, a także na wycieczkę pociągiem lub samochodem. Zapominamy jednak, że kubki termiczne nie tylko trzymają ciepło, ale także są doskonałe do noszenia chłodnego napoju w upały. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty i zimno napoju. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać cały czas, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego przyda się w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup termicznego kubka, najlepiej na początek sprawdzić parę istotnych aspektów. Przede wszystkim najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i poziom utrzymania zimna albo ciepła. Kolejnym elementem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać temperaturę wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale także zapewniać komfortowy sposób picia. Powinno się również dobrać formę termicznego kubka i jego pojemność. Kubki termiczne o niskiej pojemności nie zachwycą na dłuższych wędrówkach, ze względu na to w tym zakresie powinniśmy dopasować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma też znaczenie pod względem zastosowania. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne zwykle nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak uzależnić od charakteru pracy. W biurze dobre będą praktycznie wszystkie kubki termiczne, jakie gwarantują dłuższy okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zdecydować się na wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że występują w wielu wzorach i kolorach, to na dodatek są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy albo dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek szklany czy ceramiczny jest słabiej odporny na zniszczenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być w głównej mierze lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Dlatego przeważnie wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, mają wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez trudu wejdą do plecaka oraz nie sprawią trudności w użytku. I chociaż mniej czasu zachowują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, pozostają bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie dobry także na spacer, gdy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie myślimy o długim zachowaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie ciepła lub zimna jest konieczne, lepiej kupić kubek z tritanu. Są one lekkie w noszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie zawierają związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne nada się w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę przede wszystkim zależy nam, aby termiczny kubek bardzo długo utrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Z uwagi na to najlepszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Takie kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są świetnie izolowane, co sprawia, że utrzymują zimno lub ciepło przez wiele czasu. Co więcej mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka jest zaledwie jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie należy bardzo uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne porcelanowe, szklane czy plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, aby nadawały się do auta. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz długo zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty przeważnie cenimy produkty z dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, natomiast kubki ceramiczne dużą ilość interesujących wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne również charakteryzują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo