Kubki termiczne idealny na każdą okazję

Najnowsze metody termoizolacji
28 sierpnia, 2020
Termiczny kubek idealny dla każdego
29 sierpnia, 2020

Termiczny kubek najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach przypominamy sobie przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym, jeżeli chcemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do szkoły, do pracy, czy na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że temiczne kubki nie tylko utrzymują ciepło, ale także są doskonałe do przechowywania zimnego picia latem. Jaki kubek termiczny będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka do codziennego użytku, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na długo zachowa goraco herbaty czy kawy oraz zimno picia. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać przez cały rok, szczególnie że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego sprawdzi się w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, kupując termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup termicznego kubka, najlepiej na początek zwrócić uwagę na parę istotnych aspektów. Po pierwsze najbardziej ważny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie i poziom zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest pokrywka . Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać temperaturę wewnątrz na odpowiednim poziomie, ale również gwarantować wygodny sposób picia. Warto też zwrócić uwagę na formę kubka termicznego i jego pojemność. Termiczne kubki o małej objętości zawiodą na czasochłonnych wycieczkach, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej dobrać pojemność kubka termicznego do swoich potrzeb. Oprócz jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a jeżeli chcemy korzystać z niego w aucie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek do biura, do pracy

Kubki termiczne z reguły kupujemy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich są wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od specyfiki pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które mają dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić malowniczy termiczny kubek ceramiczny, szklany albo wykonany z tritanu. Nie dość, że można je kupić w różnych wzorach i kolorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć te krócej zachowują ciepło i zimno. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie najlepszy dla kierowcy lub dla pracownika budowy. Chociaż ze względu na, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być przede wszystkim wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu najczęściej wybieranymi termicznymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one dość niedrogie, mają wiele kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do plecaka oraz są nietrudne w użytku. I choć nie tak długo utrzymują ciepło lub zimno oraz nie są tak trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Przy zniszczeniu nie rozbiją się jak na przykład kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, kiedy szukamy wygodnego kubka termicznego, ale nie myślimy o wielogodzinnym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak dłuższe zachowanie temperatury jest ważne, lepiej nabyć kubek z tritanu. Są one łatwe w przenoszeniu, komfortowe, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są trochę droższe i można je zarysować, ale są dobre za sprawą swoich zalet.

Jakie termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Planując długą wycieczkę przede wszystkim zależy nam, żeby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Z uwagi na to doskonałym termicznym kubkiem na wycieczkę okazuje się kubek stalowy. Tego rodzaju termiczne kubki najlepiej wśród innych utrzymują temperaturę, dlatego że są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę przez wiele czasu. Co więcej mają solidną konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Minusem stalowego kubka jest jego waga, bo jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie trzeba szczególnie uważać, z uwagi na to termiczny kubek do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały oraz dobrze zachowuje temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Tego rodzaju kubki są wytrzymałe oraz przez długi czas utrzymują temperaturę napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej kierujemy się dobrym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Szklane kubki posiadają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki ogromną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć plastikowe kubki też charakteryzują się szerokim wyborem motywów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny Stanley