Etykieciarki czy warto wyposażyć linię produkcyjną w maszyny etykietujące

Usługi kadrowe i wyliczanie wynagrodzeń - księgowość
Kadry i płace i naliczanie wynagrodzenia
28 lutego, 2023
nowoczesna klimatyzacja - klimatyzatory i ich funkcje
Dobrej jakości klimatyzatory oraz dlaczego warto je mieć
2 marca, 2023
etykieciarki nowoczesne maszyny etykietujące na linii produkcyjnej

Produkcja cechuje się przygotowywaniem pełnych towarów od chwili podawania opakowania, poprzez pakowanie produktu, a następnie zamykanie, aż na koniec do etykieciarki. Tym co najczęściej interesuje konsumenta do produktu w sklepie zazwyczaj jest taka kolorowa etykieta i by znalazła się ona na produkcie, jednym z najfajniejszych i najbardziej efektywnych rozwiązań jest wdrożenie najnowszych etykieciarek dla linii produkcyjnej.

Typy etykiet są bardzo odmienne a przy tym nie zawsze są tylko naklejkami. Są to również etykiety w formie nakładki zakładane na 2 lub 3 butelki, czyli opakowania bi-pack i tri-pak. O sposobie etykietowania oraz jak wiele etykiet rzeczywiście znajdzie się na towarze, określają takie czynniki jak: firma etykiet, wizualizacja optyczna produktu oraz wydajność produkcji. Nowoczesne maszyny etykietujące mogą nadawać od 1 do 8 etykiet na raz z prędkością ok. 50 produktów przez minutę, a za sprawą nowoczesnej technologii wzbogacone są w funkcje, dzięki którym nakładają etykiety dokładnie oraz zgodny z projektem. Dla przykładu to są fotokomórki do odczytu położenia markera lub pozycji etykiety; światłowodowe czujniki oraz kamery do oceny szwów i grawerów na opakowaniach.

Pomimo zmieniających się trendów na rynku etykieciarki są przysposobione do aplikowania etykiet o odmiennych formach na różnych formach opakowań – oprócz prostokątnych także pojemników okrągłych, płaskich czy stożkowych. Tak samo w zakresie materiałów, z których wykonane są opakowania. Maszyny etykietujące są idealne w aplikacji etykiet m.in. na aluminium, szkło, karton, PET czy HDPE. To daje sporo możliwości pod względem przygotowania produktu, który przyciągnie klienta.

Jak nakładane są etykiety?

Powiedzieliśmy już, że etykiety mają różne formy i są nakładane na produkt na różne sposoby. Etykieciarki przystosowane są do etykietowania towarów oraz opakowań płaskich, kwadratowych czy okrągłych. Możliwe jest aplikowanie etykiet od góry oraz od dołu, a także boczne etykietowanie oraz przez krawędź towaru. W ofercie dostępne są także etykietujące automaty, które zarówno drukują etykietę, jak i potem ją aplikują na produkt.

Aby etykieta dobrze trzymała się towaru powinna zostać przymocowana do niego specjalną techniką. Najczęściej stosowane sposoby etykietowania towarów to etykietowanie przy zastosowaniu zimnego kleju, kleju termotopliwego hot-melt, etykiet samoprzylepnych, plastikowych etykiet adhesleeve, etykiet sleeve termokurczliwego PVC i PET oraz innych. Metoda zawsze dopasowana jest do typu opakowania.

Automatyczne aplikatory etykiet – czy warto?

Automatyczne aplikatory etykiet bazują na technologii modułowej. Etykieciarki projektowane są do potrzeb klienta, tak aby były dostosowane do wybranej produkcji w zakresie funkcji i prędkości pracy. Producenci etykieciarek zawsze doradzają, chcąc dobrać odpowiednią maszynę do potrzeb klienta i jego produkcji.

Nowoczesne etykieciarki przygotowane są do stałej pracy, bez niepotrzebnych przestojów nawet przy dużych obciążeniach maszyny. Również w sytuacji podmiany rolki etykiet technika nastawiona jest na sprawny powrót do pracy. Oprócz tego poprzez zdolność etykietowania wielu produktów w czasie minuty linia produkcyjna korzystająca z etykieciarki zyskuje wyższą efektywność oraz wydajność pracy.

Warto wspomnieć, że etykieciarki wykonywane są z najwyższej klasy materiałów. W ten sposób maszyna jest solidna oraz zapewnia wydajną pracę. Należy często serwisować urządzenie, oceniać jej wymagania, by działała sprawnie i bez zarzutu. Co więcej w sytuacji, gdy będzie niezbędna zamiana części, do zdobycia oryginale części. Oprócz tego obsługa maszyny etykietującej także nie należy do nadzwyczajnych umiejętności. Panel administracyjny jest łatwy w obsłudze i zapewnia ciągłe sprawdzanie i zmiany wytycznych urządzenia.

Jakie są zalety automatycznych etykieciarek

Etykieciarki mają wiele zalet, jakie warto przedstawić przedsiębiorcy, który chce wdrożyć etykieciarkę do swojej linii produkcyjnej. Głównie jest to prosta i intuicyjna obsługa opierająca się o panel administracyjny zaprojektowany z myślą o pracownikach. Ponadto maszyny etykietujące mają ustalone parametry etykietowania. Stworzone zostały w taki sposób, aby były szybkie w myciu, przygotowane do konserwacji, a zmiana rolek z etykietami odbywała się błyskawicznie.

Oprócz tego nowoczesne etykieciarki zostały w taki sposób budowane, aby niezawodnie etykietowały na wielu rodzajach opakowań, w dopasowanych formatach etykiet. Ogromną zaletą maszyn etykietujących jest też to, że dokładnie nakładają etykiety oraz są wzbogacone w systemy kontroli jakości, które oceniają tak samo samą etykietę jak i poprawność jej położenia.

Warto powiedzieć, że odpowiednia jakość materiałów także przekłada się na trwałą konstrukcję etykieciarek oraz zmniejsza ryzyko usterek. Tak obniżają się też koszty związane z serwisem. Natomiast ciągłość działania oraz szybka wymiana rolek etykiet to dostrzegalna ekonomiczność i wydajność w zachowanych pieniądzach.

Te oraz inne zalety łatwo mogą przekonać, że warto posiadać etykieciarkę na swojej produkcji.

maszyny pakujące