Kruszywa drogowe i budowlane

dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
Maj 3, 2017
Home staging - zadbaj o swoje mieszkanie
Home staging
Maj 26, 2017
Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Kruszywa Warszawa – Kruszywa drogowe i budowlane – Tłuczeń Warszawa

Przedsiębiorstwo ProKrusz specjalizuje się w sprzedaży i transporcie kruszyw drogowych, oraz kruszyw budowlanych. W naszym katalogu zamieściliśmy wysokiej jakości kruszywa, surowce naturalne, jak i kamienie drogowe. Wyroby pochodzące z naszych źródeł oferowane są przede wszystkim zakładom produkującym beton producentom kostki brukowej jak i wytwórniom mieszanek bitumicznych. Co więcej kruszywa proponowane są także klientom detalicznym. Każdy może skorzystać z naszej kompleksowej palety produktów.

Co możecie wynaleźć w ofercie przedsiębiorstwa ProKrusz?

Zasadniczą grupą oferowanych przez nas wyrobów są kruszywa drogowe. Jak się domyślacie kruszywa drogowe stosowane są w branży drogowej. Używa się je do wzmacniania dróg, wzmacniania podjazdów, realizowania podstawy drogowej, a także do wytwarzania warstw wiążących. Kruszywa drogowe powinny spełniać określone standardy, powiązane między innymi z ich wytrzymałością, jak i współczynnikiem ścierania. Przecież stanowią one podstawowy element konstrukcji dróg i autostrad. Kruszywa drogowe, oprócz wymienionych wyżej wartości, muszą się także odznaczać wytrzymałością na zmieniające się realia atmosferyczne, co jest niezmiernie istotne w naszej strefie klimatycznej. Przy użyciu dobrej jakości kruszywa niestabilne temperatury nie wpłyną niekorzystnie na kondycję nawierzchni dróg. W ofercie naszej firmy odkryjecie następujące rodzaje kruszyw drogowych:

 • Piasek łamany 0/2 i 0/4 – jest to kruszywo granulowane powstałe w wyniku przekruszenia tłucznia w granulatorze (drugie kruszenie produktu skalnego). Sprzedajemy piasek łamany w dwóch frakcjach (0/2 i 0/4). Piasek łamany jest powszechnie stosowany do produkcji betonu i mas bitumicznych;
 • Grys 2/8 i 8/16 – grys jest kruszywem kruszonym o urozmaiconej wielkości ziaren (od 2 do 20 mm). Wytwarzany jest po skruszeniu tłucznia w specjalnej maszynie do granulacji. Grys to kruszywo używane zarówno w przemyśle drogowym, oraz w ogrodnictwie jako materiał do dekoracji.
 • Kliniec 4/31 – kliniec to głaz kruszony o urozmaiconych frakcjach. Kliniec jest materiałem zrodzonym z pierwszego kruszenia. Jako kluczowe kruszywo drogowe używane jest do utwardzania dróg.
 • Tłuczeń 31/63 – kruszywo łamane powszechnie wykorzystywane w przemyśle drogowym produkowane z skały. Tłuczeń charakteryzuje się chropowatą powierzchnią i budową bryły sześciennej. Wykorzystywany jest do wytwarzania powierzchni drogowych i w przemyśle kolejowym.

Kolejną rodziną sprzedawanych przez naszą firmę kruszyw są kruszywa budowlane. Jako, że używa się je do budowy domów mieszkalnych, jak i budynków fabrycznych, niezmiernie ważne jest aby kruszywa budowlane były wytrzymałe na ucisk, ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Przecież mają one zagwarantować trwałość konstrukcji budynku. Kruszywa budowlane oferowane przez ProKrusz realizują wszelkie normy bezpieczeństwa. Oto najpopularniejsze kruszywa budowlane, zawarte w naszej szerokiej ofercie:

 • Piasek zwykły kopany ze ściany – piasek jest luźną skałą osadową składającą się głównie z kwarcu. Miara ziaren tego kruszywa mieści się w granicach od 0, 05 do 2 mm. Wykorzystywany do produkcji betonu i prefabrykatów stosowanych w budownictwie.
 • Żwir – sprzedajemy żwir o takich rozmiarach: 2/8, 8/16, 16/32. Żwir, porównywalnie jak piasek wykorzystywany jest do fabrykacji betonu i półfabrykatów budowlanych. Jest to kruszywo naturalne występujące generalnie na obszarze Polski.

Inną kategorią kruszyw są kruszywa naturalne. Kruszywa naturalne to surowce mineralne rozdrobnione w efekcie degradacji skał lub przy użyciu fizycznych technologii rozdrabniania. Występują nagminnie w naturze. Kruszywa naturalne używane są w sektorze budowlanym i drogowym. ProKrusz opracował dla Was niepowtarzalną ofertę kruszyw naturalnych:

 • Dolomit – jest osadową skałą węglanową. Stosuje się go do robienia specjalnego cementu, w ceramice, oraz do wytwarzania materiałów ogniotrwałych.
 • Wapień – w naturze skała osadowa ukształtowana głównie z węglanu wapnia, głównie w formie kalcytu. Jako surowiec naturalny jest niezwykle przystępny w obróbce, co sprawia, że jest niezwykle rozpowszechniony jako materiał budowlany.
 • Granit – granit jest głębinową skałą kwaśną o popielatym, lub czerwonym zabarwieniu (w zależności od środowiska występowania). Stosowany jest jako kamień budowlany i ozdobny.
 • Gnejs – kamień metamorficzny o niepowtarzalnym wyglądzie. To kruszywo stosowane jest jako produkt drogowy i budowlany.
 • Bazalt – skała lita o bardzo nietypowej budowie. Cechą charakterystyczną bazaltu jest oddzielność słupowa. Jako kruszywo budowlane cechuje się wysoką wytrzymałością na działanie kwasów kwasy ścieranie.

Kruszywa, zarówno te stworzone przez naturę jak i sztuczne są znane nam od najdawniejszych czasów. Kruszywa używane są do budowy autostrad, domów, do dekoracji ogrodu, jak i do wytwarzania porcelany. Firma ProKrusz, jako fachowy dostawca kruszywa drogowego, kruszywa budowlanego i kruszywa dekoracyjnego zapewnia doskonałą jakość swoich produktów. Od kilkunastu lat zaopatrujemy wielu wytwórców zadowalając się niezmiennie dobrą opinią. Nasze usługi koncentrują się się nie tylko wokół sprzedaży kruszywa, ale również na transporcie. Dostarczamy nasze wyroby na terenie Polski, bez względu na wielkość zamówień. Zabiegamy o zadowolenie naszych Kontrahentów i długofalowe relacje z partnerami handlowymi. Stawiamy na terminowość i profesjonalizm. Zapewniamy wysokiej jakości kruszywa odpowiadające wszelkim standardom. Poznaj już dziś, że ProKrusz to kruszywa pierwszej klasy!

Odwiedź naszą stonę klikając w ten link: kruszywa drogowe warszawa