Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia w gabinecie stomatologicznym
29 sierpnia, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Podjazd do domu – kostka brukowa
29 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna Toruń -zabiegi DSD implanty wybielanie zębów

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na zdobytej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów i na rozwoju tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od ręki w czasie jednej lub kilku wizyt w klinice dentystycznej. Teraz pacjenci mają do wyboru wiele metod, które usuwają przebarwienia oraz korygują kształt zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu w pełni uśmiechnięty w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów martwi się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Do niedawna na rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia rezultatu pracy stomatologa nim podejmie się leczenia. Techniką tą jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Co to jest? DSD to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących wprost od pacjenta – to znaczy kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszelkie zmniany. W tym celu stosuje tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów i wpływ zmian na całościowy wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo DSD można przeprowadzić mając już stworzony plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent zobaczy poszczególne kroki zmian lub użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a wtedy dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić braki zębów nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na aplikację implantu zębowego. O ile dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz według dentystów najlepszym wśród protez, cały przebieg leczenia trwał parę miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z kością, co zabierze czasu, za sprawą nowoczesnego zabiegu pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem nawet w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwie korzyści. Pacjent wychodzi z gabinetu stomatologicznego z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego gojenie. Kiedy już implant stomatologiczny w pełni połączy się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, kiedy dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest kolejnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy tylko jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszelkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, dlatego że nawet w pełni zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje większość przebarwień, a przy okazji pozbywa się do 96% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów stomatologicznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów lampą u stomatologa jest bardzo komfortowy oraz nie zajmuje dużo czasu. Szczególnie istotnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do całej jamy ustnej. Warto wspomnieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też przy użyciu protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do wstawienia jej na implancie. Stosuje się je przede wszystkim ze względu na to, że rewelacyjnie imitują naturalne zęby. Sporządza się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako metodę korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

edclinic.pl/zabiegi-stomatologiczne-torun-cennik