Liposukcja bez skalpela

Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne sal
Sierpień 28, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie
Endermologia LPG Toruń
Sierpień 29, 2019
Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem

Pod pojęciem liposukcji skrywa się zabieg, którego celem jest usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej oraz wymodelowanie figury ciała. Dostępnych jest kilka metod liposukcji. Część z nich jest mniej inwazyjna i różni się od zwykłej operacyjnej liposukcji, dlatego nazywa się je liposukcją bez skalpela. Każda z tych metod polega na podzieleniu zbędnej tkanki tłuszczowej, która potem zostaje odessana lub naturalnie wydalona z organizmu.

Metody te szczycą się co raz większą popularnością wśród kobiet, choć nie przy wszystkich zabiegach efekty można zobaczyć od razu od razu. Wszystko podlega indywidualnym możliwościom organizmu. Również to, ile będzie potrzebnych zabiegów zależy od pacjenta. Przed każdym zabiegiem lekarz lub kosmetolog przeprowadza wywiad i ocenia ilość tkanki tłuszczowej do odessania. Należy też zapoznać się z informacjami o przeciwwskazaniach do wykonania liposukcji. Do najważniejszych z nich zaliczają się nowotwory, choroby związane z krzepliwością krwi i infekcje.

METODY LIPOSUKCJI BEZ SKALPELA

Metoda laserowa

Laserowa liposukcja bez skalpela jest zalecana dla osób, które pragną pozbyć się tkanki tłuszczowej w wybranych miejscach. Ta metoda pomaga nie tylko przy modelowaniu ciała, ale też pozytywnie wpływa na kondycję skóry i jej regenerację. W czasie pojedynczego zabiegu można usunąć nawet do 400 ml tłuszczu, a ponadto laser nie uszkadza tkanek, w pobliżu obszaru zabiegu.

Liposukcja laserowa bez skalpela trwa, w zależności od ilości tłuszczu, do 1-2 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Ta metoda wymaga minimalnego, praktycznie niewidocznego z czasem nacięcia, aby można było wprowadzić specjalny światłowód do obszaru ze zbędną tkanką tłuszczową. Laser promieniuje na komórki tłuszczowe i rozrywa ich błony, aby przeszły w stan płynny i mogły zostać odessane już w czasie zabiegu. Znaczna część podzielonego tłuszczu poddaje się naturalnym procesom metabolicznym i zostaje wydalona w przeciągu paru dni.

Laserowa liposukcja ma również dobry wpływ na komórki które produkują kolagen. Dzięki ich stymulacji poprawia się kondycja skóry, ponieważ ta zostaje odmłodzona i ujędrniona. Efekty są zwykle widoczne tuż po zabiegu, jednak ostatecznych rezultatów należy spodziewać się po upływie 1 – 2 miesiąca.

Metoda ultradźwiękowa

Taka metoda liposukcji bazuje na energii ultradźwięków, jaka jest używana do oddzielenia tkanki tłuszczowej od pozostałych tkanek. Długoletnie badania nad ultradźwiękami wpływają na to, że jest to nieinwazyjna metoda liposukcji bez skalpela. Ten rodzaj zabiegu jest obecnie jednym z najbardziej dokładnych wśród innych, dlatego jest szczególnie wskazany w przypadku słabo dostępnych miejsc np. kolan. Jest to metoda całkiem bezbolesna, a energia ultradźwięków nakierowywana jest bezpośrednio na tkankę tłuszczową. Bez ryzyka zniszczenia innych tkanek, naczyń krwionośnych czy nerwów.

Podzielone komórki tłuszczowe przechodzą w stan płynny i w tej postaci trafiają do wątroby, skąd są usuwane dzięki procesom metabolicznym. Aby liposukcja ultradźwiękowa była całkowicie skuteczna zalecane jest podjęcie 5 – 10 zabiegów w serii. Efekty takiej metody są zauważalne w przeciągu miesiąca od skończenia zabiegów. Należy zauważyć, że liposukcja ultradźwiękowa jest jedynie terapią wspomagającą i właściwe jest by po skończeniu zabiegów zadbać o dietę i odpowiedni styl życia.

Metoda iniekcyjna

Znana szeroko jako lipoliza iniekcyjna, jest zabiegiem, który przypomina zarówno liposukcję ultradźwiękową jak i laserową w tym, że rozdziela komórki tłuszczowe i jest mało inwazyjną metodą bez użycia skalpela. Ponadto, lipoliza iniekcyjna może być używana także na twarzy w celu usunięcia podwójnego podbródka, worków pod oczami lub tłuszczu z policzków.

Metoda iniekcyjna polega na wstrzyknięciu roztworu fosfatydylochiny, wprost do tkanki tłuszczowej. Ta substancja rozbija komórki tłuszczowe, które potem są wchłaniane do wątroby i naturalnie wydalane. Zabieg ma długość około godziny i przebiega przy znieczuleniu miejscowym. Minusem tego rodzaju zabiegu jest to, że z uwagi na przebieg takiej metody może wystąpić opuchlizna i zaczerwienienie skóry w miejscu, gdzie wkłuwano igły. Warto też po zabiegu zastosować masaż limfatyczny, który wspomoże usunięcie nadmiernego tłuszczu z organizmu.

Metoda iniekcyjna przynosi najlepsze efekty w przypadku osób ze średnim nadmiarem tkanki tłuszczowej. Roztwór nie zwalczy znacznej ilości tłuszczu, dlatego taki zabieg może nie zadowolić pacjenta z otyłością. Najlepsze zauważalne efekty pojawiają się po 2 – 3 zabiegach w odstępach 3 – 6 tygodni.

Te nieinwazyjne zabiegi liposukcji bez skalpela są w dużym stopniu bezpieczniejsze niż zwyczajna metoda operacyjna, w większości przypadków nie wymagają rekonwalescencji. Zabiegi nie zaburzają zwyczajengo rytmu pracy pacjenta, który praktycznie niedługo po zabiegu może wrócić do swoich zadań. Niezależnie od metody usuwania tkanki tłuszczowej, dla zachowania optymalnych rezultatów, wskazane jest zachowanie zdrowej diety oraz aktywnego trybu życia, żeby uniknąć ponownego odkładania się zbędnego tłuszczu w przyszłości.