Endermologia LPG Toruń

Liposukcja bez skalpela - bezoperacyjne usuwanie tkanki tłuszczowej laserem
Liposukcja bez skalpela
Sierpień 29, 2019
Ocieplanie pianką PUR - Toruń Bydgoszcz Ile kosztuje ocieplenie pianką - Cena ocieplania PUR
Nowoczesne ocieplenia domów
Sierpień 31, 2019
Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia Toruń - odchudzani -usuwanie cellulitu i skuteczne odchudzanie

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, mający na celu ukształtowanie sylwetki, poprzez walkę z niepotrzebną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły relaks i komfort. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG ?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Każdy zabieg poprzedza konsultacja, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu oceni ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do wykonania zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu – lipozy , pobudza krążenie krwi i metabolizm, a do tego wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent zakłada specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia rolkom poślizg. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie powoduje zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która pięknie się wyszczupla i modeluje. Ponadto cellulit zostaje zredukowany, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra staje się mniej wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, dlatego niezwykle znaczące jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to także istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o stan zdrowia i samopoczucie pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, niegazowanej wody, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo ważne jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będą pokarmy z niewielką zawartością soli, sodu, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy też systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w miejscach, gdzie były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do wykonania tego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najważniejszych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są również urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają założone kolczyki lub implanty nie ma przeciwwskazań do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych sfer, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie miejsca także należy ominąć.