Organizowanie imprezy – dobry DJ nie jest zły

Skuteczne odchudzanie toruń sposoby na płaski brzuch zabiegi wyszczuplające
Jak mieć piękny, płaski i umięśniony brzuch? Odchudzanie dla każdego
Kwiecień 7, 2017
prawnik Toruń obowiązek alimentacyjny kancelaria
Kiedy trzeba płacić alimenty? Pomoc profesjonalnego adwokata
Kwiecień 8, 2017
dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

dj z łodzi dj na potańcówki i prywatki profesjonalny dj

Jak przygotować genialną imprezę?

Wszyscy mamy świadomość tego, że doskonałe imprezy to takie, które ogólnie rzecz ujmując nie są przygotowane „od A do Z” – więc mnóstwo rzeczy po prostu odbywa się swobodnie. Częstokroć jest tak, że im bardziej jesteśmy sceptycznie nastawieni i nie chcemy iść do przyjaciół, wtedy impreza jest tym bardziej atrakcyjna. Zaś w przypadku kiedy rozpoczynamy pierwsze przygotowania 7 dni wcześniej (kobiety fundują sobie czasem fajne ubrania z niniejszej okazji oraz dobierają makijaż), wówczas potańcówka okazuje się potwornie nudna oraz planujemy błyskawicznie z niej uciec. Osoba, która jest pomysłodawcą nie potrafi całkiem przewidzieć wszystkich sytuacji, może wyłącznie zaproponować jakieś ramy, przykładowo iż o północy w Sylwestra uczestnicy imprezy będą pić szampana przed domem oraz spoglądać na fajerwerki. Jego centralnym zadaniem jest jednakże to, aby niczego uczestnikom nie zabrakło. Idealnym pomysłem jest zrobienie gustownej oprawy muzycznej, przykładowo na dyskotece będzie wygrywał znany DJ.

Jak zaprosić gości na imprezę?

Zrealizowanie imprezy absolutnie nie opiera się wyłącznie na zawiadomieniu przyszłych uczestników sms-em oraz umieszczeniu napojów alkoholowych na stole. Właśnie – jeżeli mamy na uwadze zawiadomienia. Przesyłanie płytkich sms-ów w kształcie: „w weekend dyskoteka, przyjdź”, „w niedzielę widzimy się u mnie, prywatka do samego rana” lub „zajrzyj, urodziny u mnie”, jest odrobinę pospolite. Ciekawym pomysłem jest zatem stworzenie zaproszeń oraz własnoręczne ich wypisanie, bądź rozesłanie wiadomości, lecz o troszkę nietypowym charakterze, na przykład:

„W związku z niezliczonymi prośbami ludu, monarcha wszelakich dóbr król Radosław I, jako iż jest przywódcą szczodrym, wzywa na kultową ucztę pod „Kogucią Nogą”, gdy tylko w sobotę Słońce ukryje się za horyzontem. Obowiązkowo należy posiadać cienkie odzienie oraz konkretną dozę dobrego nastroju. Na uczcie robieniem melodii zajmie się legendarny DJ, a uczta skończy się wówczas, gdy wszyscy przybyli goście zapadną w błogi sen lub wrócą do swoich domów.”

Brzmi dużo lepiej, prawda? Zapewne dużo więcej kolegów przyjdzie na zabawę po otrzymaniu takiej wiadomości. Należy mieć na uwadze, aby ogólnie rzecz ujmując nie była zbyt majestatyczna – musi mieścić stosowną porcję powagi i żartu. Jakich błędów należy unikać? Opisany wyżej sms albo zachęcenie w formie kartki absolutnie nie może nikogo obrazić. Darujmy sobie opisywanie przyjaciela niezbyt przyjemną ksywą (choćby jeżeli na daną osobę w ten sposób mówią inni), spisywanie czyichś cech osobowości (zwłaszcza pejoratywnych) oraz innych równorzędnych rzeczy.

Jeśli wydajemy zaproszenia, wówczas krótko mówiąc nie muszą one posiadać postaci ładnej karteczki zapełnionej tekstem. Nie muszą to być także kartki zdobyte w hipermarkecie z artykułami papierniczymi czy w sieci. Nietypowym pomysłem jest własnoręczne obrobienie graficzne zawiadomień, m in. w postaci listu gończego rodem z XIV wieku. Wszystko zależy niewątpliwie od charakteru imprezy, przykładowo czy goście będą mieli jakieś stroje.

Jak przygotować fajny jadłospis?

I tutaj pojawia się główny, oraz równolegle pewnie najbardziej istotny problem: czy którykolwiek z przyszłych uczestników ma reakcję alergiczną albo nietolerancję na któreś dania? Jakie są gusta kulinarne przyjaciół? Czy chcą imprezować na tarasie przy grillu czy konsumować luksusowe potrawy w restauracji? Na atrakcyjnej zabawie trunek w ogóle nie „przesłoni” smacznego jedzenia, innymi słowy, iż wszystkie dania muszą obowiązkowo posiadać naczelne miejsce, zaś nie czerwone wino czy gorzałka. Każdy dobrze wie, iż absolutnie nie wolno pić tych napojów na tzw. „goły żołądek”. Póki przybyli goście rozpoczną nalewać odpowiedniej jakości trunki wysokoprocentowe, koniecznie muszą coś skonsumować. Menu musi obowiązkowo być dopasowane preferencji smakowych, m in. jeśli towarzyszka z tego samego roku ma alergię na karotkę, to świetnie by było, gdyby na ławie pojawiały się dania bez owego warzywa. Jeśli znajomy ze studiów posiada kłopot z nietolerancją zbóż oraz produktów mlecznych, wówczas należałoby sporządzić ze 2-3 potrawy głównie dla niego. Inaczej bowiem będzie trwał przy zachęcających daniach i zupełnie nic nie jadł, albo przyniesie własne jedzenie, zaś na taką sytuację mówiąc w skrócie nie powinien pozwalać żaden organizator (jeżeli przejmuje się tym, żeby wszyscy goście dobrze się bawili). Koszty zabawy mamy szansę naturalnie podzielić na wszystkich gości – razem z nakładami związanymi z wynajęciem DJ-a. Każdy z nich przyniesie po prostu ze sobą alkohol i wcześniej omówione posiłki. Powinniśmy jednak uważać na to, żeby nie pojawiło się kilkanaście butelek piwa oraz pojedyncze wino (czy na odwrót). Lecz to co każdy gość bierze musimy ustalić na starcie.

Jeżeli planujesz wynająć na swoją dyskotekę kogoś, kto będzie troszczył się o muzykę, to kliknij w odnośnik po prawej stronie – www.dj-lodz.pl – a przeczytasz pod nim interesujące informacje.