Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem
Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa
Marzec 28, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 31, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń

O co chodzi w grze escape room?

Ostatnimi czasy na najważniejszym miejscu były gry online, które nie miały w zasadzie nic wspólnego ze światem obiektywnym. Co istotne – w mgnienia oku wyparły zabawy planszowe, prawdziwe szachy, scrabble itp. Paru użytkowników siadało przy swoich komputerach w domu na niezliczone godziny i wpadało w wirtualny świat (z myszkami takiej wydajności, iż niełatwo było normalnej osobie nadążyć wzrokiem za kursorem). Skutek był taki, że stosunki międzyludzkie w szerokim zakresie przeniosły się właśnie tam. Miały miejsce okoliczności, w których osoby przebywające w tym samym domu (np. na pierwszym i drugim piętrze), zamiast spotkać się face to face, wysyłały sobie sms-y, korespondowały ze sobą na Facebook’u albo grały ze sobą w sieci. Z jednej strony można dyskutować o znacznym wpływie technologii na życie każdego człowieka, z drugiej – o pasywności lenistwie oraz zaraźliwej obojętności na innych.Niecodziennym pomysłem okazała się nadzwyczajna atrakcja escape room. Swoje początki posiada wprawdzie w świecie rozrywek wirtualnych, natomiast później odbyła ważne transformacje. Oparta była wyłącznie na tekście pojawiającym się się na monitorze laptopa, który tyczył się opisu wnętrza oraz motywu: ucieczki z niego. Sama treść powodowała, iż gra zajmowała od samego startu. Na przestrzeni kolejnych lat gra escape room została zaimportowana na grunt gier odbywających się w sieci. Dopracowano grafię i tym samym nadeszła era „point and click”, czyli rozgrywek toczonych przed ekranem komputera z myszką w ręku. Zabawa Escape room dotarł także do Polski i spotyka się każdego dnia z coraz większym zainteresowaniem. W niej nie ma miejsca na przeciętne scenariusze lub nudne dialogi. Gracz zostaje przeniesiony do określonego pokoju, w którym spotyka się z innymi graczami.
Znajdują się tam ciekawe przedmioty, trzeba rozwiązać kilka zagmatwanych zagadek, dowieść umiejętności logicznego myślenia oraz pomysłowością. Escape room to gra akcji, która odbywa się na żywo. Zasadniczy celem wszystkich poczynań jest wyjście pokoju razem z znajomymi. Wydaje się, że to wszystko jest znane. Gracze jednak posiadają sprecyzowany czas na ucieczkę z pomieszczenia.

Co trzeba zrobić, aby wydostać się z pokoju?

Na wstępie wszyscy gracze, którzy wybrali dokładny termin oraz porę, zostają zamknięci w pokoju. Muszą przeszukać całe pomieszczenie. A znaleźć w nim można niewątpliwie sporo niezwykłych rzeczy! Gracze mają od 45 minut do godziny, aby rozwikłać wszystkie zagadki oraz wyjść pomieszczenie. Klucz może być ukryty dosłownie w każdym zakamarku. Każdy pokój to zupełnie inna struktura gry. Scenarzyści opracowali je w najmniejszych detalach, by dostarczyć doskonałej rozrywki i zaskakiwać do samego końca. Nie wszystkim udaje się wyjść z z escape room. W takiej sytuacji przybywa osoba pełniąca pieczę nad pokojami oraz je otwiera. Na niniejszym etapie uczestnicy mogą od niej dowiedzieć się, jak trzeba było się wydostać bądź odpowiedź pozostaje tajemnicą. Ciekawostką jest z pewnością fakt, że zainteresowani sami muszą zgłębić historię pokoju – nikt im tego nie przekazuje. Czasami ma miejsce taka sytuacja, że uczestnicy potrafią zadziwić samych autorów tajemnic oraz rozstrzygają je w indywidualny sposób, a mianowicie taki, jakiego nie przewidział scenariusz. Kluczowym wymogiem jest niewykorzystywanie siły, aby uciec z pokoju.

Garaż słynnego żużlowca czy Smerfowa Kraina?

Pierwszym typem pokoju jest „Garaż słynnego żużlowca”. Scenariusz zakłada, że zainteresowani zakradają się do warsztatu znanego żużlowca oraz próbują poznać sekret jego zwycięstw. Konkretniej mają znaleźć ukryty „skarb” w 60 minut, ale okazuje się nim nie sekret sportowca, a klucz do zwyczajnych drzwi, które zatrzasnęły się za nimi. Czy gracze dadzą się zdemaskować? Czy zachowają trzeźwość umysłu oraz uciekną z pokoju? Następnym rodzajem pokoju jest „Czar PRL-u”. Drzwi, które się zatrzasnęły, tak naprawdę są tunelem do podróży między wymiarami i gracze zostają przetransportowani kilkadziesiąt lat wstecz. Aby wrócić do swoich czasów muszą rozwiązać wszystkie zagadki i zniknąć z pomieszczenia. Czy „za komuny” ludziom lepiej się „powodziło”? Z jakich substancji stworzony został eliksir szczęścia? Trzeci wariant pokoju nawiązuje do znajomej bajki o Smerfach i nazywa się „Smerfowa Kraina”. Scenariusz bazuje na uprowadzeniu smerfów przez podłego czarnoksiężnika Gargamela do swojego ciemnego zamku. Tam robi eliksir, który ma na zawsze wyeliminować wszystkie niebieskie istoty. Za jednym ze składników musi udać się w podróż i to jest jedyny moment, żeby ocalić porwane smerfy. W zamku skrywa się pełno pułapek, a uczestnicy są jedyną szansą na przetrwanie. Ostatni pokój, określany jako „Tajemniczy pokój nr 4”, to pomieszczenie, które właśnie przenosi się do nieznanego wymiaru. Niczego więcej nie można dowiedzieć się przed wejściem do niego. Czy ktoś jest zdecydowany? Escaping room można zarezerwować na szczególne okazje (np. na urodziny, wieczór panieński) również dla pracowników instytucji, aby zjednoczyć ich i zainspirować do kreatywnego działania. Dom Kłódek w Toruniu może także wykonać indywidualną propozycję, czyli dopasowaną do oczekiwań przyszłych graczy. Zapraszamy wejdź na stronę Domu Kłódek w Toruniu: Escape Room Toruń.