Metody usuwania owłosienia – depilacja woskiem i depilacja laserowa

Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowanie – zdobywanie uprawnień, wymagania, rodzaje kursów
Marzec 26, 2017
Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Marzec 30, 2017
Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Depilacja laserowa depilacja woskiem depilacja toruń depilacja plastry z woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja za pomocą wosku? W jaki sposób wyglądały oba sposoby w pojedynku?

Zabieg depilacji woskiem jest popularnie znany, włosy musimy „wyhodować” do długości od 0,5-1 mm, a to trwa przeważnie dwa lub trzy dni. Nieraz u pewnych Klientek w sumie nie trzeba aż tyle czekać, zaś włoski zaczynają się pojawiać natychmiast po pierwszym dniu. Ta technika jest wyjątkowo bezpieczna, mimo że przeciwwskazaniem może być przykładowo posiadanie zbyt kruchych naczynek pod skórą, których nie wolno podrażniać rozgrzanym woskiem. Mogą tworzyć się wtedy czerwone, okazałe plamy i w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog nakłada gorący wosk na określone części ciała, a zaraz potem przykłada specjalne plastry albo podłużne fragmenty materiału. Ekspresowym pociągnięciem dłoni zrywa je razem z z włosami. Ta technika jest dla delikatnych Pań wyjątkowo przykra. Bolesność jest uzależniona tylko od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Nasza bariera ochronna po sesji za pomocą wosku jest zaczerwieniona wyłącznie niewiele, ale rekomenduje się przez przynajmniej 4-5 dni dni unikać bardzo ciepłych kąpieli oraz peelingów w obszarach, w jakich zastosowano depilację.
Warto na sto procent opisać zabieg trwałego usuwania owłosienia laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a precyzyjnie epilacji – musimy przygotować skórę jeden dzień wcześniej. Trzeba dobrze zgolić nogi zwykłą jednorazową maszynką do golenia. Ogólnie rzecz ujmując nie musimy „hodować” włosów przez dłuższy okres, co jest dużym ułatwieniem w trakcie depilacji. Sam zabieg ma miejsce w ciągu 20 minut, jednakże wcześniej musimy wypełnić ankietę informacyjną lub porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji przy użyciu lasera jest dla przykładu przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która szybko podrażnia komórki skóry. Absolutnie nie wolno też opalać się na 14 dni przed i po sesji. Niezwykle ważne jest też to, by absolutnie nie stosować peelingów tych obszarów ciała, które będą poddane epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego na jeden tydzień przed i po zabiegu. Nie wolno również odkrywać ciała na promienie słońca podczas następnych sesji, więc jesień i zima są doskonałym czasem. Klientkom w ciąży depilację laserową się również odradza. Kosmetolog przy pomocy jasnego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, pieprzyki oraz znamiona, bowiem laser weryfikuje intensywniej zabarwione partie skóry.
Z tego powodu zabieg depilacji laserowej jest szczególnie skuteczny jeśli chodzi o włoski mocne i o brązowym ubarwieniu – swobodnie mamy możliwość je usunąć. W salonach, w jakich przeprowadza się zabiegi z medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie z wykorzystaniem lasera diodowego za każdym razem przeprowadzają fachowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby obszarów, do jakich niełatwo jest dotrzeć, przykładowo pachy, okolice bikini i o większym zasięgu pracy, którą możemy szybko usunąć owłosienie z nóg. Laser na parę chwili zasysa naszą skórę, uszkadza macierz włosów i przesuwa się na nowy rejon skóry. Biorąc pod uwagę rozmaitą grubość włoska, zawartość melaniny bądź liczebność owłosienia, nie można naprawdę przewidzieć, jaki otrzymamy efekt po jednokrotnej sesji. Statystycznie niszczonych jest mniej więcej 30% włosów.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek gorącym woskiem:

Te Klientki, które przypadkiem spotykają się z usuwaniem owłosienia podgrzanym woskiem, zdecydowanie muszą to wiedzieć! Do zabiegu należy bezwzględnie „wyhodować” włosy oraz to jest potencjalnie najbardziej męczące. Poza tym te Klientki, które nigdy nie były na przytoczonym zabiegu w gabinecie kosmetycznym, powinny się przygotować na to, że terapia nie należy do najłagodniejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednakże jest uzależnione od szybkości realizowania zabiegu i doświadczenia kosmetologa. Dobry kosmetolog praktykujący depilację woskiem uczyni to szybciutko oraz sprawnie, absolutnie nie narażając Klientki na nieprzewidziany ból. Na początku przykłada symetrycznie podgrzany wosk, zaś po kilku chwilach dociska uprzednio przygotowane plastry i wyraźnym ruchem wyrywa włoski. Ogólnie podczas zabiegu możemy odczuć tylko zdarcie pierwszego plastra, gdyż to ono jest zwykle najprzykrzejsze.
Nogi są natychmiast jedwabiście gładkie – to z całą pewnością zabieg dla Pań, które oczekują doraźnego rezultatu. Cała strategia trwa w okolicy 20 minut, a gładkość jest zachowana przez niemal 2 tygodnie. Włosy, które zaraz potem odrastają, są wyraźnie dyskretniejsze i mają jaśniejszy kolor. Ponadto nie ma jakichkolwiek skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sekwencją zabiegów powinniśmy wypełnić drobiazgową ankietę, którą następnie ocenia się z kosmetologiem. Profesjonalista odpowie na wszystkie pytania jeszcze podczas nakładania wosku. Nie trzeba kompletnie zawracając sobie głowy bólem, może wyłącznie trochę szczypać „wciągana” przez większą głowicę skóra. Najbardziej w delikatnych miejscach można mieć poczucie dyskomfortu, przykładowo pod pachami. Podczas sesji trzeba uświadomić sobie to, że będzie odczuwalny delikatny zapach spalanych cebulek włosowych. Zabieg jest ekspresowy i często wygodny. Kosmetolog informuje Panie iż usunięta będzie tylko część cebulek. Jest to uzależnione od fazy przyrostu włosa – następne muszą w takim przypadku dojrzeć, by wolno było je wyeliminować laserem. Przez kilka dni włoski będą się wykruszać, na przykład kiedy będziemy pocierać skórę po kąpieli. Następne włosy będą delikatniejsze oraz będą także dużo wolniej rosły. Możemy będzie dostrzec obszary, w których będzie ich dużo mniej. Skóra po sesji może być zaróżowiona i w owym okresie można korzystać z pantenolu. Jednokrotny zabieg nie przyniesie dobrych rezultatów, tylko cały pakiet jest w stanie wyeliminować włosy ostatecznie (i ani razu nie odrosną).
Uogólniając: jeśli chcemy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, mamy możliwość wybrać epilację gorącym woskiem (tymczasem po pewnym czasie włosy będą dojrzewały takie same). Natomiast jeśli ktoś planuje wyeliminować włosy całkiem, dobrze jest zainwestować w serię zabiegów epilacji laserowej. Jeżeli planujesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w link z boku – Depilacja