Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej

Escape room - Escape room Toruń - Dom Kłódek Toruń
Masz tylko godzinę, aby znaleźć klucz!
Marzec 30, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru
Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe
Kwiecień 2, 2017
Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co powinnyśmy wybrać? Drogi depilator, rozgrzany wosk czy laser?

Dziś każda kobieta pragnie posiadać doskonałe ciało, koniecznie bez żadnego włoska! Część z nas nie chce marnować czasu na finansowanie kremów na potrzeby depilacji, z którymi należy pozostawać pod prysznicem 20 minut. Maszynki do golenia, nieprzyjemny wosk, drogie akcesoria do pozbywania się owłosienia w domu – muszą wreszcie odejść. Pojawił się niedawno ich następca – profesjonalny laser, który jest w stanie wyeliminować włosy nawet z trudno dostępnych miejsc na ciele i to do końca życia. Jeśli masz jakiekolwiek obiekcje – to przeczytaj niniejszy artykuł.
Golenie nóg jest niesamowicie nudne. Myśli o tym na pewno każda kobieta. Rosnące włoski są trwalsze, mają intensywniejszy kolor i jeszcze trudniej się ich pozbyć. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, wówczas trzeba bezwarunkowo wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać, bowiem można zrobić sobie krzywdę, a dokładniej uszkodzić skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie możemy zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, gdyż to podstawa znakomicie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). Może powinnyśmy zaczerpnąć z dobrodziejstwa nowych technik i wybrać laser? To niezawodna metoda, jednakże wcale nie jest aż taka oczywista. Należy zapisać się na parę kosztownych wizyt, aby kosmetolog usunęła wszystkie włoski na całe życie. Niezmiernie ważne jest przygotowanie ciała do przedstawionego zabiegu – chodzi bowiem o bezpieczeństwo oraz pociągającą, ładną skórę.

Czy myślałaś kiedyś o tym, ile czasu marnujesz na pozbywanie się włosów z nóg czy pach? Jeśli zdecydowałaś się na jednorazowe golarki to marnujesz w każdy dzień aż 7 minut, co daje około 167 godzin w perspektywie roku. Depilator automatyczny lub plastry z woskiem wyłącznie na pozór są oszczędne, bowiem należy je wykorzystywać co najmniej przez kilkadziesiąt minut co kilka tygodni. Jakby było tego mało dochodzą specjalistyczne balsamy, kremy i pozostałe kosmetyki, które mają opóźnić wzrastanie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest bolesna i oczywiście dzięki niej można mieć później problemy z wrastaniem włosków. W dodatku wcale nie jest aż tak tania. Analizując te wszystkie środki, trzeba pewnie stwierdzić, iż epilacja laserowa jest najefektywniejsza i najtańsza. W Polsce wiedza o tym zabiegu nie jest wciąż wystarczająca. Wiele Klientek dowiaduje się o takiej opcji w trakcie konsultacji i zapisów na inne zabiegi, przykładowo gorącym woskiem. W zasadzie nie chcą sprawdzić o co chodzi, gdyż mówiąc w skrócie nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Poza tym o depilacji laserowej krąży kilkanaście mylnych opinii.

Powód? Ponieważ określenia „depilacja” i „epilacja” są używane na przemian. Jest to zauważalne chociażby po artykułach w sieci, albo wypowiedziach przeróżnych „znawców” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna i ogólnie rzecz ujmując nie polega wyłącznie na tym, że w jednym spośród niniejszych określeń nie ma zaczarowanej literki „d”. W klasycznej depilacji (przykładowo za pomocą plastrów albo maszynką elektryczną) włos jest usunięty, ale tylko na pozór. Cała cebulka oraz brodawka odżywiająca włos są nienaruszone. Zatem depilację musimy tak często powtarzać. Epilacja laserowa jest metodą trwałego redukowania owłosienia. Uszkadza meszek, cebulkę i wymienioną brodawkę – a rezultatem jest brak zdolności naprawy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser?

Laser jest zwyczajnie skoncentrowanym światłem. W trakcie terapii przesyłany jest impuls. Melanina, czyli barwnik znajdujący się wewnątrz każdego włosa, absorbuje doprowadzane światło. W trakcie funkcjonowania lasera jest generowane ciepło, natomiast każdy włosek wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest usuwany. Wydajność lasera bazuje na tym, czy od razu zniszczy macierz z meszkiem czy wyłącznie je osłabi. Wiele urządzeń, które wykorzystuje się w domach albo gabinetach kosmetycznych jedynie obniża mechanizm wyrastania włosa. Dlatego po jakimś czasie zaczynają się pojawiać nowe.

Czy zabieg jest bardzo bolesny?

Czucie bólu jest kwestią indywidualną, lecz ogólnie rzecz ujmując nie wolno bez żadnych wątpliwości oznajmić, że depilacja laserowa w ogóle nie boli. W trakcie emitowania impulsu Pani opowiadają o tym, iż wyczuwają niewielkie ukłucia albo mrowienie. Najniższa bolesność jest odczuwalna przedramionach i łydkach, a najmocniejsza w strefach intymnych oraz pach. Jest to wprawdzie doprawdy znikomy, niewiele znaczący ból, ponieważ raz na zawsze uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jednorazowy zabieg z pewnością nie wystarczy. Wiązka lasera usuwa w czasie pojedynczego zabiegu od 20 do 40 proc. cebulek włosów z macierzą i brodawką. W części przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery zabiegi depilacji laserowej. Jednakże u 20% osób nieodzowne są terapie przypominające, bowiem zwykle w organizmie powstają zmiany hormonalne. Włosy wtedy potrafią zacząć odrastać i trzeba zapisać się na kolejny zabieg.

Czy laser nadaje się do każdego koloru włosów?

Barwnik włosów do niedawna był bardzo istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych w ogóle nie mogły poradzić sobie z włoskami jasnymi, rudawymi albo szarymi. Jasne owłosienie było właściwie najistotniejszym z przeciwwskazań do epilacji, gdyż lasery medyczne miały problem z rozgraniczaniem włoska od skóry. Obecnie korzysta się często z urządzenia Palomar Vectus, który jest wyposażony w wysokiej jakości narzędzie do identyfikowania włosków oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się realne depilowanie chociażby niezwykle jasnych włosów. Laser Palomar Vectus niszczy włosy bardzo ciemne – hebanowe, brązowe – i ledwo widoczne, m in. rudawe i blond. Impuls świetlny jest dobrany do barwnika włosków i kolorytu skóry, aby absolutnie nie doszło do jakichkolwiek. poparzeń. Parametry są zatem co rusz niezwykle precyzyjnie wybierane, aby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w trakcie zabiegu.

Kto nie powinien jeszcze korzystać z sesji epilacji przy użyciu wiązki lasera? Bez wątpienia Klientki, które mają popielate włosy. Są one zupełnie pozbawione pigmentu, a epilacja po prostu się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być wypielęgnowana, nie może być na niej najmniejszych ranek ani suchych rejonów. Na co najmniej kilka dni przed kuracją warto przeznaczyć parę godzin na właściwą pielęgnację. Przed samym zabiegiem nasza skóra musi koniecznie być nieskazitelna (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Niesłychanie ważne jest także dokładne zgolenie skóry, bo wcale nie wolno depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz jako tako niedotkliwego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed sesją każda kobieta obowiązkowo musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wyłączenie przeciwwskazań. Później dopasowywana jest głowica – o mniejszych gabarytach albo większa w zależności od wybranej części ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, przykładowo nogach. Tę o skromniejszych rozmiarach epiluje się okolice twarzy. Jedna i druga jest przystawiana do ciała na tzw. „fałdę”. Z daleka wygląda to w taki sposób, że specyficzna lampa z karmazynowym oświetleniem jest przybliżana bez przerwy do ciała. Po kuracji kosmetolog pociera kosmetykiem łagodzącym cały obszar, na którym zabieg był prowadzony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Bezzwłocznie po terapii oraz przez kilka następnych dni musimy bezwzględnie pokrywać miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swym składzie mają panthenol bądź kolejne substancje schładzające oraz uśmierzające ból. Przez niemal tydzień w ogóle nie można stosować peelingów, musimy rezygnować z kosmetyków odwadniających, słońca, basenu i sauny. Jeśli będą widoczne strupki, wcale nie można ich zrywać (bowiem zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany do epilacji całego ciała. Można więc pozbyć się do końca życia niechcianego owłosienia z nóg, bikini, pod pachami. To doskonały zabieg dla Kobiet, które mają zbyteczne włosy w rejonie twarzy czy na brzuchu oraz uniemożliwia im to normalne funkcjonowanie, przykładowo nad jeziorem.

Jakie są przeciwwskazania lekarskie do przeprowadzenia zabiegu?

Jest kilka typów schorzeń, które są ważnym przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu epilacji przy użyciu wiązki lasera. Zaliczają się do nich między innymi niepilnowana cukrzyca, padaczka, schorzenia rakowate, bielactwo albo aktywne choroby skóry. Kosmetolog w ogóle nie przeprowadzi sesji, w przypadku kiedy stosujemy leki z retinoidami lub popijamy pewne zioła. Zabieg musi koniecznie być zrobiony w zgodzie z poleceniami lekarza-dermatologa, bo wtedy można z nim omówić wszystkie problemy pojawiające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz biorąc, kuracji epilacji za pomocą lasera możemy poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Trzeba jednak pamiętać, że po sesji w ogóle nie można w jakimkolwiek przypadku leżeć w słońcu na plaży, chodzić na basen albo próbować balsamów z alkoholem w składzie (mocno podrażnia skórę). Pierwszy zabieg wolno nam odbyć w najzimniejszych miesiącach, gdyż końcowy zabieg będzie przeprowadzony na początku wiosny. Całkowita terapia przebiega dosyć długo, bowiem nowe wizyty muszą być robione w konkretnych odstępach czasu. Zimny koniec roku zatem to dobry moment, by zacząć realizować marzenie o aksamitnej skórze, zaś wiosna, aby odsłonić ciało oraz pochwalić się miękką skórą.

Jeśli planujesz wiedzieć dużo więcej kliknij w odsyłacz z boku – Depilacja