Szkoła angielskiego Toruń

Projektowanie ogrodów Toruń - firma ogrodnicza
Projekt ogrodu – Toruń Bydgoszcz
30 sierpnia, 2020
Testament toruń -akty notarialne u notariusza w toruniu
Czynności notarialne
30 sierpnia, 2020
Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę w kilku tysiącach instytucji, nie tylko w Polsce. Egzaminy wymagają wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zaprezentujemy nasze kwalifikacje na niezliczonych rozmowach kwalifikacyjnych, lub podczas próby dostania się na studia. Dokładnie sprawdzają nasze umiejętności i przedstawiają je jako certyfikat. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką sposobność dają tylko wyspecjalizowane szkoły językowe. Działają one w porozumieniu z Cambridge English Qualifications, dzięki temu otrzymujemy profesjonalny certyfikat. Gdy zdecydujemy się na podejście do egzaminu, dobrze jest skorzystać z oferty szkoły językowej, która wesprze nas w nauce. Samemu ciężko jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych tematach. Każdy egzamin to inny zakres umiejętności i jest dostosowany pod różne grupy społeczne, jednocześnie otwierając nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na anglojęzyczne studia czy pracę w międzynarodowej korporacji. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dopasować i możemy wybrać te najbardziej odpowiednie dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał specjalnie dla najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mają możliwość uzyskać dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich zdolności i motywuje do dalszych starań powiązanych z nauką języka. Łatwiej jest im na dalszych etapach podejść do trudniejszych egzaminów, oferujących coraz większe możliwości. Prezentuje się to też na wyąszych ocenach w szkołach, czy daje możliwość zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, który pozwala na przystąpienie do niego dorosłym. Zaliczony egzamin udowadnia zaznajomienie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Umożliwia kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz sposobność pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza radzenie sobie z językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest honorowany na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English oświadcza, że nie będzie dla ciebie problemem przebywanie w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Zezwala też na zwolnienie z lektoratu na studiach, czy możliwość kontynuowania nauki w obcym kraju w języku angielskim. Posiadając dopasowane wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość prowadzenia lekcji w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest ceniony przez najbardziej popularne firmy. Informuje, że umiesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już najwyższym certyfikatem z serii Cambridge English. Oświadcza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć prawie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest już opcja podjęcia studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin demonstruje praktyczne używanie języka angielskiego w specjalistycznych sytuacjach biznesowych. Jest to istotne, gdy zależy nam na udowodnieniu pracodawcy naszych kwalifikacji. Przygotowanie do tego egzaminu zawiera specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze zdolności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest sposobność dokładnej oceny stopnia zaawansowania. Potwierdza to też wysoką wartość certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej egzaminu mamy zaliczenie w formie swobodnej rozmowy w języku angielskim. Weryfikuje naszą fleksję i zakres słownictwa w różnych tematach, towarzyszących w codziennym życiu. Jednakże przebieg egzaminu zależy od tego, na jaki certyfikat się zdecydujemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych umiejętności, warto jest udać się do szkoły językowej. Tam prowadzący ocenią nasz poziom zaawansowania i pomogą w przygotowaniu do zdobycia certyfikatu. Możemy skorzystać też z sugerowanych grup społecznych, ponieważ poziom egzaminu wzrasta adekwatnie do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co chcemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam niezbędny do wymarzonej pracy, za pewne wybierzemy inny, niż w sytuacji składania papierów na anglojęzyczne studia.