Serwis klimatyzacji Bydgoszcz

Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Pojazdy uprzywilejowane szkolenia kierowców - kursy jazdy pojazdem uprzywilejowanym
kurs na pojazdy uprzywilejowane
2 września, 2020
Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Klimatyzacja bydgoszcz - Klimatyzatory domowe montaż serwis

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale i na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, wyznaczają bazę naszego komfortu oraz dodatnio wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. By zapewnić sobie najlepsze warunki o każdej porze roku przeważnie rozważamy zakup klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najlepiej wyrównuje temperaturę wewnątrz budynku zapewniając nam komfort w ciągu upałów. Minusem tego rozwiązania jest to, że klimatyzator schładza powietrze, które już jest wewnątrz oraz nie zapewnia dojścia świeżego powietrza. W tym zakresie świetnie radzi sobie mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Na czym polega rekuperacja i dlaczego warto łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, żeby wypracować jak największy komfort.

Rekuperacja, a klimatyzacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja wpływa na zatrzymanie komfortowej temperatury wewnątrz budynku zwłaszcza latem, gdy zmagamy się z uderzeniami upałów. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na nastawienie najbardziej komfortowej temperatury we wnętrzu budynku, zapewniając chłód oraz cieplny komfort bez względu na to, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania opiera się na ochładzaniu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach z reguły wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część ma za zadanie chłodzenie powietrza wewnątrz, natomiast ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z mieszkania. Najbardziej nowoczesna klimatyzacja zaopatrzona jest w elementy usuwające roztocza, kurz oraz bakterie i alergeny. To nie oznacza, że klimatyzator sprawdza się jedynie w trakcie lata. Wiele klimatyzatorów może też ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to oczywiście zimowego ogrzewania i pozostałych systemów grzewczych, ale spisuje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji budynków. Na temperaturę panującą wewnątrz oddziałuje wiele okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania mieszkań wynikają ze strat ciepła. Zazwyczaj wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz pobiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla regulacji temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, zimne powietrze trzeba rozgrzać, na co pobierana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Oszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa wpływające chłodne powietrze, zużywając ciepło wylatującego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na dogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator posiada filtry, które chronią jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wpływające do mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – na dostarczanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Myślimy, który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeśli decydujemy się na zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Korzystna wentylacja powietrza minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy także oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam oszczędność oraz ochronę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzacja natomiast dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu we wnętrzu budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi dodanie korzyści z instalacji wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma także korzystny wpływ na systemy grzewcze, dlatego aplikacja rekuperacji będzie korzystna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Montaż systemu klimatyzacji z rekuperacją ma sporo widocznych zalet. Największą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu budynku oraz dostęp świeżego i czystego powietrza, bez konieczności otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę oraz usuwany występowanie niepożądanych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji iklimatyzacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi oznacza, że możemy odciąć się od hałasu ulicznego. Stosowanie systemu ma także dodatni wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Taką metodą regulowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wskazane zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort znajdujący się wewnątrz budynku przekonuje tego, że opłaca się pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Klimatyzatory Bydgoszcz