Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Cudowne działanie Aloesu
25 października, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowy patent to odmiana mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pozwala na wygładzenie skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo miejscowo na przykład na brzuchu, udach, pośladkach czy twarzy.

Jak wygląda zabieg?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia i zbada problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w kilku kierunkach o dostosowywanej sile, który wzmaga proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi i metabolizm, a także wspiera usuwanie z organizmu toksyn i produkcję elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent wkłada specjalny jednoczęściowy kostium, który dba o komfort i przeciwdziała szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, przy czym ułatwia przesuwanie rolek. Dobrze wyregulowana i dopasowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zwykle zabieg trwa od 30 do 45 minut, a dla wypracowania doskonałych efektów zalecane jest przyjecie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż od 2 do 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, a tym samym na wygląd sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i bardziej wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Ujędrnia i rozświetla ją, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Dodatkowymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zminimalizowane obrzęki i generalne rozluźnienie mięśni.

Jak dbać o siebie po zabiegach?

Po endermologii LPG mogą pokazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być miejscowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Należy w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie dobre będzie pożywienie z małą zawartością tłuszczów, sodu, soli i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii pomaga też systematyczna aktywność fizyczna. Należy jednak pamiętać, aby nie przemęczać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o właściwe nawilżenie skóry, szczególnie w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, żeby po zakończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, zapobiegnie ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje wiele przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najcięższe choroby, czyli na przykład aktywne nowotwory lub choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak żylaki i zapalenie żył.

Wykluczeniem są też urazy i choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też wskazane kobietom w ciąży oraz karmiącym piersią. Najszybciej, endermologię LPG można przeprowadzić 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i 7 miesięcy po cesarskim cięciu.

Dla osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, jednak należy pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich sfer, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Takie obszary także trzeba ominąć.