Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.
25 września, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Odchudzanie i ujędrnianie skóry podczas jednego zabiegu – Endermologia LPG
25 września, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki

Obecnie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia wiele innowacyjnych zabiegów, jakie nie tylko troszczą się o skórę, ale także formują sylwetkę, eliminują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystko to jest możliwe dzięki rozwojowi technologii, które dają wciąż nowsze i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Co ważne, innowacyjne metody sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, co sprawia, że nie nadwyrężają już sprawności pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Znaczna część salonów kosmetycznych cieszy się dobrymi opiniami na temat świadczonych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród najnowszych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają za zadanie odświeżenie i oczyszczanie skóry. Wypielęgnowana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych zabiegów kosmetycznych, a do tego jest znacznie bardziej estetyczna i promienna. Usuwanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka korzystnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zwykle stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która manualnie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów poprzez uciskanie skóry. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, jakie wykorzystuje kwasy w odpowiednich stężeniach. Inne metody z reguły wymagają pracy specjalistycznych maszyn. Przykładowo urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w tym zakresie jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko regenerującym jest mezoterapia igłowa. To dzięki niej zapewniane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które stymulują organizm do uruchamiania procesów odnowy i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu gotowych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, wyciągów z roślin i witamin, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego rodzaju działania przywracają skórze elastycznośc i jędrność i zwalniają proces starzenia.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej gęstość i elastyczność, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zepsute komórki, wzrasta wytwarzanie kolagenu, a także rozrost naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki szczególnie interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są odporne na aktywność fizyczną i wymagające diety. Innowacyjna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają podzielone, przechodzą w stan płynny, przez co o wiele łatwiej je odessać albo przesłać do wątroby, a stamtąd zwykle usuwane są za pomocą naturalnych procesów metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają także dodatkowe korzystne efekty, np.: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można także pozbyć się cellulitu, zmniejszyć blizny, zmarszczki czy rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich sposobów modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalistycznie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia komórek tłuszczowych w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Z kolei kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Z reguły te metody nie są inwazyjne i dają zauważalne efekty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują co raz to nowocześniejsze i skuteczniejsze funkcje, dzięki rozwojowi i bezpieczniejszej pracy. Salony kosmetyczne oferują nowatorskie zabiegi laserowe, które działają na odmienne obszary ciała i tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa niechciane owłosienie z każdego miejsca na ciele na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: usuwają trądzik, zabijając bakterie odpowiedzialne za stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Inne zabiegi laserowe umożliwiają zamykanie widocznych naczynek krwionośnych lub są świetnym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja kolagenu i elastyny bezpośrednio oddziałuje na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego powodu wiele zabiegów dodatkowo oddziałuje na zatrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, wykorzystują innowacyjne sposoby oraz technologie, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Na przykład liftingi HIFU – skutkujące dzięki ultradźwiękom lub za pomocą nici liftingujących – wpuszczanych w warstwy skóry, aby unosiły i trzymały odpowiednie partie skóry.