Paintball laserowy – alternatywa dla klasyki

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Kim jest notariusz?
Marzec 21, 2017
Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy a paintball klasyczny

W dzisiejszych czasach osoby w różnym wieku nierzadko szukają czegoś ekstra. Nie starcza nam już zwykłe wyjście na wódkę, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na interesującą wspólną rozrywkę grupy pracowniczej albo wyjście w gronie kolegów został paintball. Niektórzy amatorzy tej bogatej w adrenalinę walki zdecydowali się przejść na laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a zwykły

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opowiadających o rosnącej popularności paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie są podstawowe rozbieżności między obiema dziedzinami rozrywki. Co będzie tutaj najważniejsze? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej kategorii paintballa, dzięki czemu ból nie jest już problemem. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Pewnie będzie uznanie wśród określonego grona, ale pamiętając o tych argumentach – obstrzeliwanie wiązką światła ma swoje olbrzymie argumenty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się tak walczących jak i otoczenie. Nie trzeba stosować zaawansowanych form zabezpieczenia terenu, a samej imprezie może przyglądać się widownia, zgromadzona bardzo blisko miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, kompletnie bezpiecznej dla oczu. Z tego powodu uczestnicy oraz kibicujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy przedstawia ciekawe rozwiązania, a wśród nich musimy podkreślić temat ubioru do gry w laser tag. W przypadku tradycyjnego paintballa, adrenalina i świetna zabawa są okupione wymaganymi środkami ostrożności oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Zwłaszcza to ostatnie będzie nam przeszkadzać, kiedy dominuje odczuwalny upał w lipcu lub miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Strój nie będzie nas wielce ograniczał, przez to zyskujemy luksus oraz beztroskę podczas zmagań.

Dzięki temu, iż naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – poszerza się gromada przyszłych zawodników. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie zagra w niego każdy brzdąc, a przy zachowaniu właściwych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – choć przeważnie będzie w tej sytuacji wymagane specjalne oznajmienie od rodzica. Bezbolesne rozwiązanie przy paintballu laserowym z pewnością ucieszy płeć piękną.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Najprawdopodobniej lwia część czytających przynajmniej raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Dziś paintball laserowy powoduje, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Rejestrowanie dokładnych statystyk po rozgrywce pozwala na analizę gry zawodnika. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie ma zastosowania zasada, że po jednym skutecznym ciosie od rywala kończy się wasza przygoda. Czyż tak nie jest lepiej? Nie zatrzymujmy się na tym. Doświadczona firma oferująca takową rozgrywkę najprawdopodobniej chce odwzorować broń, stosowaną przez militaria z naszego kraju lub innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, stosowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Oczywiście obok karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, informujące nas i pozostałych o celnym strzale lub eliminacji. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wyposażenie sprzętu w ciekawe elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia gry i poczucia się jak wprawiony koneser wcześniej wymienionych gier.

 

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

 

Opisaliśmy już sporo walorów paintballa laserowego. To właśnie one, w zestawieniu z dosyć konkurencyjnymi cenami powodują, że ten model zabawy stał się bardzo dobrym konceptem na przeżycie popołudnia/wieczoru w towarzystwie zżytej ze sobą kompani, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Obecnie zwyczajna impra w klubie nie musi być wszystkim, a taka męska batalia połączy znakomitą zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy wygląda również na świetny pomysł na integrację większej liczby pracowników Waszej firmy. Następnym walorem staje się to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Paintball laserowy jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz poprowadzić niestandardową lekcję WF-u czy zapewnić uczniom kolonie.

Pamiętajcie o jednym – gros spółek z paintballem laserowym ma obłożenie terminów i co za tym idzie – trzeba rezerwować, a biorąc pod uwagę coraz większą popularność laser tagu, trzeba zagwarantować sobie miejsce dużo wcześniej, a gdy znamy już szczegóły imprezy, zaleca się dotarcie odpowiednio przed terminem oraz otrzaskanie się z regułami, działającymi na obszarze obiektu organizującego całość gry. Kiedy już będziemy przygotowani w 100%, przyjaźnie odstawiamy na bok i rozpocznie się prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta