Rodzaje depilacji laserowej

Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Pamiętaj o testamencie
28 października, 2019
Depilacja laserowa przegląd technologii

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest celem, który chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje długotrwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają wciąż udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana w przypadku osób, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te ciężko usuwa się innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki różnym metodom. Celem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odznacza to, że eliminują nie tylko konstrukcję włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która pochodzi z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to więc pełną skuteczność i trwałość zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niskie natężenie prądu stałego i tym samym uszkadza mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda usuwa włosy oddzielnie. Przeciętnie włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają zostać poddane zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, ze względu na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a daje zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje prąd zmienny o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza niszczy jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszystkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, dlatego że zastosowuje na równi niewielkie natężenie prądu stałego oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej technice wyższość nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl