Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień

Logafit szkoła pływania dla niemowląt w Toruniu - kursy pływania dla dzieci
Kurs pływania niemowląt Toruń
Luty 14, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
PIĘKNE STOPY – Haluksy
Luty 18, 2019
Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Stanowczo za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas w około 1/3 życia. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli spanie sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy wobec niego tacy nieczuli? Poduszka jest problemem najwyższej wagi, któremu należy poświęcić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest potrzebna tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z kręgami, jest ona niezbędna każdemu. Oddziałowuje pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak istotne jest jej profesjonalne dopasowanie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zaszkodzić. Warto też zwrócić szczególną uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną możliwością są najczęściej sklepy meblowe, w tej sytuacji poduszka ortopedyczna pełni tylko nazwę własną. Najlepiej dostosowane zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Mają oni najbardziej obszerną świadomość odnośnie niezbędnych surowców. Poduszka ortopedyczna powinna posiadać specjalny certyfikat CE.

Poduszka do spania na boku

Niezbędne jest wypełnienie przestrzeni między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać neutralne usytuowanie głowy. Najbardziej odpowiednia wydaje się być taka, która będzie miała kształt wałka.

Poduszka do spania na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednej pozycji, tak aby nie mogła się przemieszczać w trakcie snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Spanie na brzuchu

Fantastycznie spisze się płaska poduszka o nieprzeciętnym kształcie, co ułatwi nam przytulenie się do niej.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Ale przy wyborze nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Istotna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych wymagań. Opinii eksperta można poszukać nawet telefonicznie, bez biegania po lekarzach. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomagier będzie wiarygodny. Nie wszystkie terminy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z wystarczającą wiedzą.

profilowane – tylko mało znacząca nazwa określająca każdą poduszkę, w praktyce zbliżona do ergonomicznej

ergonomiczne – zwykle są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, najprawdopodobniej najlepsze są te, które posiadają 90 kanałów powietrznych i tworzone są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, często jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zamydlenia oczu klientom

rehabilitacyjne – są bliskie tym ortopedycznym, charakteryzują się głównie nazwą

ortopedyczne – składniki, które zostały użyte i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek dbających o nasze stawy i kręgi

Poduszki z pamięcią (memory) – charakterystycznym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie pełnią swoją funkcję, dzielą się one jeszcze na ryflowane (nie sprawdzone uatrakcyjnienie produktu poprzez nadanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR która jest też określana sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest poświęcić trochę uwagi temu, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do sześciu lat. Produkt powinien być też oznaczony odpowiednim certyfikatem np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, poprawia krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie jest przeznaczona jedynie do spania, można też wyposażyć się w wyspecjalizowaną do siedzenia, która też zapewni nam wygodę, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, by spełnić nasze oczekiwania powinna być dobierania indywidualnie. Przy tak szerokim asortymencie z pomocą lekarza z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze dobrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

O to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi zmaganiami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może złagodzić ten naprzykrzający się ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie istnieje jedna kwota określająca wartość produktu. Branża jest pełna przeróżnych ofert. Ceny wahają się od pięćdziesięciu do nawet tysiąca złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. wysoka cena jest powiązana się z wysoką jakością, lecz nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszki ortopedyczne