PIĘKNE STOPY – Haluksy

Jak spać bez bólu szyi i głowy poduszka anatomiczna ortopedyczna do spania
Poduszka ortopedyczna – do spania na co dzień
Luty 15, 2019
Haluksy – jak zapobiegać? Kiedy stosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
Marzec 23, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo

Stopy są skomplikowane w pielęgnacji. Jest to części, na których noszony jest cała masa naszego ciała. Często zapominamy o starannej pielęgnacji stóp. Wynikiem tych pominięć niejednokrotnie są takie problemy jak m. in.: podrażnienia, nagniotki a nawet infekcje grzybicze. W jaki sposób zatem pielęgnować stopy? Poniżej przedstawiamy kilka skutecznych sposobów.

KĄPIELE SOLNE

Kąpiele w wodzie z solą morską nie tylko niweluje obrzęki, ale także zmiękcza skórę. Kąpiele rekomendowane są szczególnie paniom, które zmuszone są na co dzień nosić obuwie na wysokich obcasach. Szpilki męczą na stopy, dlatego warto dbać o ich dobrą regenerację. Kąpiele w soli kosmetycznej to nie tylko relaks ale także wsparcie w utrzymaniu kondycji skóry stóp. Do wody warto także dodać różne preparaty o działaniu przeciwzapalnym, złuszczającym np. różnego rodzaju olejki. Zastosowanie przeciwzapalne ma olej z drzewa herbacianego. Przeciwbakteryjnie działa również lawenda.

REGULARNE POZBYWANIE SIĘ ZROGOWACEŃ

Istotnym elementem pielęgnowania stóp jest częste pozbywanie się zrogowaciałego naskórka. Nie należy do tego stosować pumeksu. Dlaczego pumeks jest niekorzystny? Ponieważ przez wzgląd na swoją charakterystyczną porowatą powierzchnię sprzyja mnożeniu się bakterii. Jeżeli upieramy się na wykorzystywanie pumeksu, pamiętajmy o tym, żeby po jednorazowym wykorzystaniu wylądował w koszu. Lepszym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetycznej tarki- można ją dokładnie wyczyścić i użyć ponownie. W sklepach kosmetycznych znajdziemy też bardzo dużo specjalistycznych peelingów, które zawierają minerały, które bardzo dobrze radzą sobie ze zrogowaceniami.

NAWILŻANIE STÓP

Skóra stóp jest bardzo problematyczna głownie z tego powodu że zawiera znikomą ilość gruczołów łojowych. Przez to szybko ulega rogowaceniu. Nawilżanie to najważniejszy element pielęgnacji o skórę stóp. Kosmetyki nawilżające powinno się stosować każdego dnia. Odbuduje to warstwę lipidową i zmiękczy na skórę stóp. Dla mocno zrogowaciałej skóry warto zakupić maskach nawilżających: wmasowuje się je na noc, aby rano móc podziwiać doskonale gładkie stopy.

PIĘKNE PAZNOKCIE

Pielęgnacja stóp to nie tylko troska o gładką skórę. Warto zadbać także o staranny pedicure. Regularne skracanie paznokci to konieczny zabieg. Oprócz obcinania ważne jest też odpowiednie piłowanie. Nie wolno obcinać paznokci za dużo, ponieważ mogą niekomfortowo wrastać w palce. Kolejnym krokiem do pięknych stóp jest też opiłowanie brzegów paznokci.

JAKIE SĄ NAJCZĘSTSZE PROBLEMY Z PIELĘGNACJĄ STÓP

PĘKAJĄCA SKÓRA PIĘT

Wzmożone przesuszanie skóry to najpewniej efekt niedoboru witaminy A. Dobrym trickiem na tę niedogodność są odprężające kąpiele solne. Sklepy kosmetyczne oferują też duży wybór kremów gojących, które szybko poradzą sobie wszystkie podrażnienia.

ODCISKI I NAGNIOTKI

Odciski i nagniotki są uporczywym ale także popularnym problemem. To zrogowacenia o kształcie stożka. Mogą być źródłem dużego dyskomfortu, dlatego że wbijają się w stopę. Nagniotki najskuteczniej zlikwiduje podolog, ale warto też spróbować wyeliminować je z zastosowaniem domowych sposobów. W tym celu należy kupić płyn na odciski. Zanim zastosujemy płyn, wymoczmy stopy w gorącej wodzie z solą kosmetyczną. Taka kąpiel powinna potrwać nie krócej niż 15 minut. Następnym krokiem jest smarowanie odcisku odpowiednim preparatem. Kolejno powinno się złuszczyć zrogowaciałą skórę pumeksem i zniszczyć rdzeń odcisku.

NADMIERNA POTLIWOŚĆ

Skóra stóp jest dosyć problematyczna przede wszystkim dlatego, że zawiera więcej gruczołów potowych niż łojowych. Wielu z nas ma problem z nadmiernym poceniem się stóp. Z tego powodu najistotniejsza właściwa higiena. Pielęgnację ułatwiają liczne kosmetyki stworzone dla osób, które borykają się z silną potliwością stóp. Przydatnym będzie więc zakupienie talku lub dezodorantu do stóp. Jeśli to możliwe, trzeba także zmienić obuwie: podczas pracy nosić oddychające obuwie. Pomocne także mogą okazać się kąpiele solne z dodatkiem ziół. Najbardziej efektywne z nich to m. in. olejek z drzewa herbacianego i lawenda.

HALUKSY- PROBLEM NIE TYLKO ESTETYCZNY

Często musisz zakładać buty na obcasach? Czy zdajesz sobie sprawę z tego jak cierpią twoje stopy? Haluksy są bolesnym problemem. To zwyrodnienia kostne palucha, które są powodem dyskomfort i deformacje kości stopy. Silnie obciążony palec często rotuje się ku środkowi. Rozwojowi tej dolegliwości sprzyjają nie tylko buty na obcasie ale też obuwie z czubkiem. Paluch znajdują się wtedy w nienaturalnym położeniu, przez co ulega silnym obciążeniom. W jaki sposób zaradzić haluksom? Jest dużo sposobów, jednak nie wszystkie są skuteczne. Jednym z rozwiązań są dystraktory nocne- korygują one ułożenie dużego palca. Zakłada się je jednak tylko na noc, dlatego ich skuteczność jest mała. Dystraktory nie zmuszają bowiem stopy do odpowiedniej pracy podczas dnia, dlatego deformacje stopy nieustannie postępują. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku są ortopedyczne wkładki na haluksy. Indywidualne wykonanie dla każdego pacjenta oraz odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne pomagają w wypracowaniu najbardziej widocznych efektów leczenia.

APARAT NA HALUKSY