Depilacja pach woskiem – jak przygotować wosk

Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – który najlepszy i czym kierować się przy jego wyborze
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzatory do domu i biura – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020
depilacja woskiem wszystko o zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się depilacja woskiem. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z większości części ciała na dłużej. Gabinety kosmetyczne oferują profesjonalne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, choć nie zalicza się do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk powinien być tylko trochę podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do momentu, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika głęboko, włosy usuwają się razem z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Do depilacji woskiem dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto wykonać dobry peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby podrażnić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie natłuszczać się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej zaczekać, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a zabieg przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy dokładnie obejrzeć całe ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy widocznych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, aby podczas zabiegu ich nie uszkodzić. Warto też zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Dlatego lepiej nie korzystać z zabiegu tuż przed wielkim wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest kojenie podrażnień i zaczerwienienia. Z tego względu warto zadbać o właściwe nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, kosmetyków perfumowanych lub zawierających alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Dlatego na parę dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskiem nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie powoduje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem przynosi długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Na dodatek można ją stosować na niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

www.depilacja-woskiem.pl