Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej

Notariusz Toruń - Kancelaria notarialna Toruń - Notariusz Aleksandra Radzińska - Aleksandra Radzińska kancelaria notarialna
Kim jest notariusz?
Marzec 21, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – zawód pełny pasji
Marzec 24, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja

Depilacja laserowa – zapewne każda z nas wie na czym polega ten zabieg. A czy macie świadomość tego na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to sformułowanie nie jest powiązane z mistycyzmem i modlitwą. Hirsutyzm to choroba na którą cierpi wiele kobiet na całym świecie. Jest to profesjonalny termin nazywający zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie także mogą mogą chorować na tą dolegliwość, jednak spora liczba mężczyzn lubi mieć ciało pokryte dość bujnym futerkiem. Dla pań jednakże to prawdziwy dramat.

U dziewczyn cierpiących na hirsutyzm włoski rosną w nadmiernej ilości na przeróżnych częściach ciała – w strefach intymnych, na nogach i co najgorsze na twarzy. Musicie stwierdzić, że włosy na urokliwej, żeńskiej twarzy nie wyglądają atrakcyjnie i kusząco. A generalnie każda z dziewczyn marzy o tym by być zauważana i elegancka.

Jak ma się do tego wszystkiego zabieg depilacji laserowej? Depilacja laserowa efektywnie i bezboleśnie usuwa zbędne owłosienie z jakiejkolwiek części ciała. Jest to zabieg niezawodny, w szczególności rekomendowany osobom chorującym na hirsutyzm. Wspomaga łagodzenie tej wyjątkowej przypadłości, wywierając wpływ na wygodę pacjentów.

Jeżeli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie dobry, obligatoryjnie zaznajom się z poniższym przewodnikiem dotyczącym przebiegu epilacji, jak i samego nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w nietypowych miejscach. U dziewczyn z tym schorzeniem, ciemne włoski pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini, ale również na twarzy, co nie wygląda atrakcyjnie. Hirsutyzm występuje jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest rezultatem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jak możliwe jest że u ładnej 100% dziewczyny pojawia się owłosienie w okolicach ust? Kobiecy organizm tworzy równocześnie estrogeny ( kobiece hormony), oraz androgeny, czyli hormony płci męskiej. W niektórych organizmach zdarza się, że w wyniku dezorganizacji gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają wytwarzać za dużą liczbę hormonów męskich. Wynikiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, oraz w pozostałych miejscach. Kolejnymi przyczynami hirsutyzmy są na przykład policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy przypadłość Cushinga. Za pokazanie się zbytniego owłosienia u dziewczyn są odpowiedzialne także steroidy (wykorzystywane w rozmaitych kuracjach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W przypadku zaobserwowania pierwszych symptomów hirsutyzmu zaleca się wizytę u lekarza. Po dokładnym zbadaniu stwierdzi on diagnozę i poda właściwe lekarstwa, lub zaznaczy, że zbytnie owłosienie jest tylko błędem kosmetycznym. Wtedy najwłaściwszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu epilacji laserowej. Podczas kilku wizyt raz na dobre pozbędziesz się nurtujących Cię włosów.

Depilacja laserowa krok po kroku

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym wyłącznie do dziewczyn chorujących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którzy pragną mieć jedwabistą skórę na całe życie. Tak prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie usuwa włoski z dowolnej części ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy deklarują, że jest to zabieg bezbolesny. Odpowiednie ustawienie aparatury do natury skóry zapewni Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak silne jest Twoje owłosienia. Generalnie wynik końcowy jest taki – 100 procentowe usunięcie włosów i gwarancja, że włosy nigdy nie odrosną.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda techniczna nazwa) urządzenie wysyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest zdecydowane zniszczenie struktury włosa, który przestaje rosnąć i wreszcie wypada z skóry. Zabieg depilacji laserowej musi być powtarzany co kilka tygodni. Spowodowane jest to etapem wzrostu włosa. Promień lasera absorbowany jest jedynie przez włoski, które eksponowane są na skórze. Włosy pozostające w stanie spoczynku (pod skórą) nie otrzymają odpowiedniej ilości promieniowania skutecznej do ich naruszenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak twierdzi duża liczba pań, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Gęste włosy wyrastające na twarzy zanikają po kilku wizytach i już nigdy nie powracają. W ogóle nie zaskakuje nas, że panie cierpiące na hirsutyzm wybierają tą efektywną formę terapii. Depilacja laserem to nie tylko zabieg medycyny kosmetycznej. To koło ratunkowe dla wszystkich kobiet, u których nadmierne owłosienie przynosi duże kompleksy.

Jeżeli jesteś jedną z takich pań, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu pozbyć się owłosienia dla własnej wygody? W takim razie umów się na konsultację w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Obok standardowych zabiegów medycyny estetycznej, instytut dostarcza profesjonalną depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z miejsc intymnych. Zależy Ci na tym by mieć ładną i dopieszczoną skórę? My Ci w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do strony tutaj: depilacja brazylijska Toruń