Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Pranik -sprawy rodzinne
2 września, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet

Maszynki i balsamy do golenia, kremy spowalniające wzrastanie włosków, depilacja woskiem – to przypuszczalnie najpowszechniejsze sposoby redukowania niepotrzebnego owłosienia. Czy są one skuteczne? Zapewne sprawdzają się na kilka czy kilkanaście dni, jednakże po tymże czasie procedurę dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest zasadniczy argument wymyślenia depilacji laserowej – czyli sposobu usunięcia owłosienia na stałe. Nie jest to zamysł nowy, bo niedawno wiele osób umawiało się na sesje z wykorzystaniem Light Sheer Duet. Teraz najnowszym i najlepszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a potem wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie podejście pozwoliło na pogłębienie skuteczności kuracji, zminimalizowanie czasu jego wykonywania oraz pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest wygodnym zabiegiem i można ją z dobrym rezultatem stosować do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej bądź śniadej. Mają szansę po niego sięgnąć osoby, które mają nierówny koloryt skóry, reagują alergicznie na balsamy do depilacji czy mają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał dużo ekskluzywnych nagród. Co istotne, absolutnie nie stwarza jakichkolwiek skutków ubocznych.

Zazwyczaj trzeba od 3 do 5 wizyt, by definitywnie usunąć wszelkie włoski. Jeśli określimy kilka partii, np. nogi i bikini jednocześnie, wówczas kosmetyczka może to przeprowadzić w trakcie jednej konsultacji. Właściwie ilość zabiegów zależy od typu owłosienia i momentu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg redukuje włosy dobrze rozpoznawalne, najciemniejsze, które są w finalnej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie po prostu dojrzewają za jednym razem, stąd też laser usuwa blisko 30 % owłosienia za pierwszym razem.

Czy depilacja laserowa naprawdę zapewnia dobre efekty?

Z pewnością są one dużo korzystniejsze niżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, a w ciągu życia mogą pojawić się jedynie jednostkowe włosy (m in. w wyniku zaburzeń hormonalnych). Klientki, jakie zdecydowały się na owy zabieg i publikują swoje oceny na stronach tematycznych w 99% są dumne z efektów. Zwłaszcza, że jest to świetna metoda na wrastające włosy. A dokładniej? Zgubnym rezultatem pospiesznych depilacji czy po prostu predyspozycji są drobne ranki na skórze, rozognione grudki bądź krostki. Mogą także pojawić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u medyka jest czasami konieczna. Włosy w ogóle nie mogą wybić się przez skórę i zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna zbierać się ropa, a potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną alternatywą, by poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przybliża do skóry urządzenie SkinTel. Jego celem jest stworzenie oceny włosów i dostosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju w zasadzie nie mają takiej możliwości, stąd też przed konsultacją trzeba zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Innowacyjny czytnik weryfikuje kilka paramentów za jednym razem, m.in. odcień i spójność włosów. Bynajmniej nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie sprawiało ból czy powstaną poparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najważniejszy pozytyw musimy uznać zaoszczędzony czas, gdyż nie trzeba już więcej używać maszynek po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak realizowaliśmy to do tej pory. Nie musimy także kupować dodatkowych golarek, inwestować w markowe urządzenia domowe, męczyć się z rozgrzewaniem wosku oraz dyskomfortem. Kobiety wybierają epilację ze względów typowo praktycznych. Są w stanie swobodnie wyjść na plażę w bikini, absolutnie nie muszą wstydzić się pojedynczych sterczących włosków ani krost. Możemy cieszyć się jedwabiście gładką skórą! Ogromnym walorem dla Klientek depilujących bikini jest szansa znieczulenia niniejszego niezmiernie wrażliwego miejsca. Ochładzający żel ogranicza siłę odczuwania następujących impulsów wysyłanych przez laser. Do innych walorów można zakwalifikować brak efektów ubocznych po wizycie (warto jednak zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo kosztowne, więc warto przejrzeć lokalne oferty i sprawdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził zniżek.

Ciekawostki

Podczas trzeciej wizyty laserem terapeutycznym Palomar Vectus można pozbyć się prawie 90% włosów

Za pomocą Palomar Vectus można usuwać włosy nawet na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został wdrożony laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było minimalizować nadmierne owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery typy laserów, wykorzystywanych obecnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja laserowa, najedź w link i sprawdź najczęstsze pytania.

depilacja