Depilacja laserem

ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany led na imprezy
30 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
30 sierpnia, 2020
Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna odznaczać się depilacja dobrej klasy są trwałość, aby włosy nie pojawiały się ponownie za szybko i skuteczność, aby metoda eliminowała całość, a nie tylko część owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej efektywnym sposobem jest depilacja laserowa, która daje trwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie rozwijającym się technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się częstych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli usunąć włosy nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku metodom. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji wyróżnia to, że eliminują nie tylko strukturę włosa w jego górnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser naświetla wyłącznie te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, które były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną trwałość i skuteczność zabiegu. Możliwe są również zabiegi utrwalające, które wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które poprzez cienką igłę emituje niewielkie natężenie stałego prądu i tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta technika usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego powodu elektroliza jest czasochłonnym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca i ilości włosów, które mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może powodować niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych pośród innych technik. Dzięki niej, za niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy i innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej metoda dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny w strukturze włosa, a przynosi zadowalające efekty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, w porównaniu sposobu działania, jednak różni się pod paroma względami. W głównej mierze urządzenie, za pomocą którego termoliza jest wykonywana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samego mieszka. Co więcej igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1-2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta technika depilacji także może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które zazwyczaj znikają po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne owłosienie, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, które zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta technika jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, ponieważ zastosowuje zarówno minimalne natężenie stałego prądu i połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. Trwale uszkodzone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykorzystuje się go w obrębie mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi należy go ponowić, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

depilacja-laserowa.bydgoszcz.pl