Ceny zabiegów stomatologicznych

Toruń - usługi ogrodnicze projektowanie ogrodów - ogrodnictwo Toruń
Usługi ogrodnicze
Sierpień 15, 2019
Dekoracje weselne - swietlne kwiatowe balonowe - dekorowanie sal kosciolow samochodow
Dekoracje weselne sal
Sierpień 28, 2019
Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik

Resekcja wierzchołka korzenia

Do tego zabiegu dochodzi, gdy nie ma możliwości ponownego leczenia kanałowego albo kiedy zmiany okołowierzchołkowe mu się nie poddały. Leczy on rozwinięty stan zapalny, którego objawami mogą być nieznośne bóle, natężone podczas nagryzania. Towarzyszy im opuchlizna polika, obecność uwypukleń na dziąśle oraz czasami nawet gorączka. Do zapalenia dochodzi w wyniku reakcji organizmu na bakterie, znajdujące się w kanale korzeniowym. Resekcja dokładnie oczyszcza kanał, poprzez zlikwidowanie jego uszkodzonej części.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatologiczny na wstępie podaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest zupełnie bezbolesny. Dyskomfort i lekkie bóle występują dopiero później, w wyniku gojenia się rany, powstałej w rezultacie otwarcia tkanki miękkiej w pobliżu korzenia. Umożliwia to odsłonięcie kości i zlikwidowanie zakażonej albo zapalnie zmienionej tkanki, wraz z wierzchołkiem korzenia. Dodatkowo dla uszczelnienia, kanał jest wypełniany stworzonym do tego cementem (MTA). Pozostałe ubytki kostne, wypełnia się biomateriałem. Na koniec chirurg stomatologiczny powleka to miejsce specjalną membraną. Po operacji zalecane jest używanie mroźnych okładów i spożywanie zimnych posiłków i napojów, najlepiej niezbyt gęstej konsystencji, aby nie nasilić krwawienia. Należy się również trzymać zaleceń i przyjmować wszystkie leki w określonych przez stomatologa dawkach.

Usunięcie ósemek

To popularny zabieg w chirurgii stomatologicznej. Dochodzi do niego, gdy zęby mądrości sprawiają problemy lub zapobiegawczo za pozwoleniem stomatologa chirurgicznego. Ósemki pojawiają się w okolicach dwudziestego roku życia. Często jest to nieprzyjemne doświadczenie, z racji tego, że ich wyżynanie wiąże się z dotkliwym bólem. Problemem stają się jednak dopiero, kiedy zęby te wyżynają się krzywo lub jeżeli brakuje dla nich miejsca. W takich przypadkach pacjenci decydują się na zabieg ekstrakcji. Ponadto czynnikiem może być ich złe osadzenie w jamie ustnej, które grozi to niedokładnym czyszczeniem, a ono może doprowadzić do razwoju próchnicy. Do usunięcia profilaktycznego dochodzi, gdy jest podejrzenie, że ząb będzie sprawiał problemy w przyszłości. Najlepszym wiekiem na usunięcie ósemek są okolice dwudziestego roku życia, ponieważ organizm jest wciąż w najlepszym stanie psychicznym i fizycznym. W tym okresie kości są już ostatecznie rozwinięte i organizm lepiej radzi sobie zpowrotem do formy. Niegdyś zęby mądrości były człowiekowi niezbędne, jednak dziś spożywany pokarm uległ zmianie wraz z czasem i obecnie są one już niepotrzebne.

Wszczepienie implantu zęba

Ekstrakcja nie kojarzy się pacjentom najlepiej, jednak dzięki rozwojowi technologii stomatologicznej nie ma powodu do obaw. W celu złagodzenia bólu, chirurg stomatologiczny używa znieczulenie miejscowe, dzięki temu ekstrakcja przebiega zupełnie bezboleśnie. Nawet kiedy czasami ząb wymaga rozcięcia na kilka części, aby móc łatwiej go wyciągnąć.

Bez względu na to, w jakich warunkach utracono zęby, warto rozważyć wszczepienie implantu stomatologicznego. Jest to niezbędne dla poprawnego stanu szczęki. Bez odpowiedniego nacisku dochodzi do jej zaniku. Implant zębowy wiernie zastępuje zęby naturalne. Za pomocą tytanowego korzenia zachowuje wszystkie prawidłowości w żuchwie i jest całkowicie przyjmowany przez organizm. Implant nie tylko zachowawczo odwzorowuje ząb, ale też wyglądem bardzo go przypomina. Nakładka porcelanowa potrafi doskonale wpasować się kolorystycznie w resztę uzębienia. Ponadto implantem stomatologicznym można wymienić nie tylko jednego, ale kilka zębów. W przeciwieństwie do protez ruchomych, implanty działają dokładnie tak samo, jak zęby naturalne. Dyskomfort towarzyszy zaledwie przez krótki czas po zabiegu implantacji.

Jak wygląda zabieg szczepienia implantu.

Jako pierwsze przeprowadzane są pełne konsultacje z chirurgiem stomatologicznym, ponieważ każda jama ustna ma swoje indywidualne zapotrzebowanie. Ważne jest, aby właściwie wybrać implant , z tego powodu, że musi współpracować z sąsiednimi tkankami i kośćmi. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ odbywa się przy miejscowym znieczuleniu oraz trwa zaledwie 30 minut. Implant stomatologiczny jest zrobiony z dwóch części: tytanowego korzenia, który jest mocowany do kości oraz nakładki porcelanowej lub innego tworzywa, które odzwierciedla kształtem i kolorem naturalny ząb.

Zarejestruj się teraz w Esthetic dental Clinic Implanty Toruń

Wydłużenie korony klinicznej zęba

Ten zabieg zwykle wykonuje się zarówno w celach poprawy estetyki, jak i leczniczych. Stosowany jest w przypadku zębów górnych. Polega na ich wydłużeniu, czego wynikiem jest równy, idealny uśmiech. Może być to potrzebne do nałożenia aparatu ortodontycznego. Pomaga to też w przypadku odsłonięcia większej części korony zęba, co upraszcza zwalczanie próchnicy. Zęby sprawiają wrażenie dłuższych, dzięki zminimalizowaniu tkanki budującej dziąsła. Zapobiega to także powstawaniu nowych chorób, poprzez większą powierzchnię do czyszczenia. Zabieg nie wymaga powtórzeń, jest jednorazowy, a efekt utrzymuje się na stałe. Pacjenci najczęściej decydują się na wydłużenie korony zęba, dlatego że skutkuje to pięknym, równym i szerokim uśmiechem.

Przebieg zabiegu

Chirurg stomatolog wycina tkankę budującą dziąsła. Następnie można uzupełnić wszystkie braki w zębie przy użyciu korony porcelanowej albo podtrzymania wypełnienia. Cały zabieg jest bezbolesny, dzięki znieczuleniu miejscowemu. Mimo, że nie jest to skomplikowana czynność, wciąż jest to zabieg chirurgiczny, z którego mogą wynikać powikłania. Chirurg stomatologiczny udziela wszelkich wskazówek dotyczących dbania o jame ustną, po wydłużeniu korony klinicznej zęba. Zaleca się spożywać płynne lub miękkie pokarmy oraz korzystać z okładów z lodu. Ponadto chirurg stomatlologiczny przypisze receptę na leki usuwające ból.

Plastyka dziąseł

Nie każdy rodzi się z doskonałym uśmiechem, zdarza się tak, że dziąsła przesadnie przysłoniły zęby i to je w głównej mierze widać po uniesieniu warg. Ma to również miejsce na skutek ich opuchnięcia po różnych zabiegach stomatologicznych, jednak nie są to jedyne powody, należą do nich też np. nieodpowiednia higiena jamy ustnej, a także bruksizm. Jednak wszyscy pragną, by podczas uśmiechania się widoczne były perfekcyjne zęby, a nie różowe dziąsła. Jest na to jeden sposób, a mianowicie plastyka dziąseł. Jednak nie służy ona wyłącznie estetyce, jest też wykorzystywana w przypadku próchnicy poddziąsłowej. Odsłonięcie dziąseł pozwala na jej dokładne wyleczenie.

Przebieg zabiegu

Znieczulenie miejscowe pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Chirurg stomatologiczny usuwa zbędną część dziąseł. Następnie plastyka brzegu kości, pomaga zachować szerokość w nowej linii dziąsła. Po zabiegu absolutnie ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Pacjent ma obowiązek unikania szczotkowania zębów, ze względu na ryzyko pojawienia się silnego bólu, przez naruszenie gojącego się miejsca. Dla zmniejszenia opuchlizny można stosować specjalne płukanki ziołowe. Dalsze działania wskażą wizyty kontrolne u chirurga stomatologicznego. Nakieruje on na prawidłową dbałość o higienę po zabiegu i podpowie jak wybrać idealną szczoteczkę do zębów.

Usunięcie korzenia zęba

Jest to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów, którym zajmuje się chirurg stomatolog. Jest potrzebny, gdy korzenie zębowe psuja się, a inne drogi leczenia nie działają. Lekarz musi dokładnie sprawdzić w jakiej kondycji są korzenie i wtedy może stwierdzić potrzebę ich usunięcia. Dzięki temu powstrzymuje się postęp choroby. Innym powodem usunięcia jest też korzeń, który przebił się powyżej poziomu kości. Nie powinien jednak wyłaniać się dalej, niż na jeden minimetr.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe. Jest to niezbędne, ponieważ aby dotrzeć do korzenia, chirurg stomatologiczny tnie dziąsło, aby je otworzyć. Zdaża się, że korzenie są ze sobą połączone, wtedy konieczne jest zastosowanie piły aby je rozłączyć. Zdarza się też, że potrzebne jest przycięcie zęba. Wszystko uwarunkowane stopniem rozwinięcia choroby i scalenia korzeni oraz ułatwionego lub utrudnionego do nich dostępu. W pojedynczych wypadkach zabieg ten wykonuje się pod narkozą, chociaż dochodzi do tego tylko w odpowiednio wyposażonych klinikach i wyjątkowych sytuacjach. Po usunięciu korzenia zęba w ciągu najbliższych dwóch godzin trzeba wstrzymać się od spożywania posiłków i stosować zimne okłady. Zwiększa się wtedy ryzyko powstawania zakażeń, z tego powodu pacjent, w razie konieczności, dostaje przypisane antybiotyki i leki przeciwbólowe.

Usunięcie zęba zatrzymanego

Ząb zatrzymany, to taki, który nie miał możliwości wyrośnięcia. Nie wystaje na zewnątrz, dlatego że jest ukryty pod błoną śluzową dziąsła. Utkwił w tkance kostnej lub w żuchwie. Najczęściej nie miał miejsca z powodu zbyt ciasnego uzębienia, lub, jak w przypadku ósemek po prostu się nie zmieścił. Mimo, że nie jest widoczny, może przyczyniać się do bólu i poważnych, patologicznych przekształceń w jamie ustnej. Do takich zmian należy np. stłoczenie zębów siecznych, czy dysfunkcja stawów skroniowo-żuchwowych. Oczywiście można temu zapobiec, jeśli taki ząb w odpowiednim momencie zostanie usunięty.

Przebieg zabiegu

Zabiegu dokonuje odpowiednio doświadczony chirurg stomatolog. Niestety jest on dość trudny i może wiązać się z powikłaniami. Na samym początku należy odsłonić zablokowany ząb z kości, później naciąć tkanki w taki sposób, aby ryzykować krwotoku. Pomagają w tym odpowiednie narzędzia. Po usunięciu zęba tamowana jest krew i następuje zszycie rany. Po zabiegu zaleca się spożywanie tylko rozmiękłych posiłków oraz unikanie gorących potraw. Pacjent dostaje receptę na leki przeciwbólowe i antybiotyki strzegące przed zakażeniem. Zabieg ten jest związany z ryzykiem wystąpienia powikłań, na przykład uszkodzenie koron i korzeni zębów sąsiadujących. Może to prowadzić do ich obumarcia. W zależności od położenia, może też oznaczać np. ryzyko powstania przetoki ustno-nosowej, w trakcie ekstrakcji trójek górnych.

Podcięcie wędzidełka

Taki zabieg najczęściej dotyczy dzieci, wskazaniami do jego przeprowadzenia mogą być trudności z wymową, wysunięciem języka na brodę lub jego uniesieniem, dyskomfort przy przystępowaniu do ćwiczeń logopedycznych, a czasami gdy dziecko nadmiernie się ślini. Na te wszystkie czynniki mogą oddziaływać wędzidełka, których w jamie ustnej jest aż pięć. Zazwyczaj te wady są zauważane przez logopedę, to on wykrywa nieprawidłowości, dotyczące wymowy. Jeżeli ich przyczyną jest wędzidełko, nie jest on w stanie pomóc dziecku, dlatego wysyła pacjenta do chirurga stomatologa, który operacyjnie skórci problematyczne wędzidełko. Po zabiegu natomiast zmniejszy ryzyko tworzenia twardych blizn, nawet osobom, które nie doświadczyły problemu z niewłaściwą wymową. Zabieg jest jak najbardziej bezpieczny i nie zniechęca dzieci do chirurga stomatologicznego. Pomimo tego, że przebiega bez znieczulenia, jest bezbolesny. Krwawienie jest tak naprawdę niewielkie, a zabieg szybki i łatwy. Dodatkowo nie zmienia jakości życia codziennego i nie pozostawia dzieciom niechcianych wspomnień. Jeśli któraś z wymienionych wyżej nieprawidłowości przeszkadza osobie dorosłej, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Można go przeporadzić w każdym wieku, niezależnie, czy pacjent ma 5, czy 30 lat.

Usunięcie zęba mlecznego

Zęby mleczne choć mogłoby się wydawać inaczej są bardzo ważne, ponieważ to ich rolą jest przygotowanie miejsca dla tych stałych. Nie wolno ich zaniedbywać, gdyż próchnica może przejść na ich następców. Ważne jest też, by nie usuwać ich przedwcześnie. Do usunięcia nadają się w momencie, gdy ząb stały, kryjący się pod nim, wykształci 3/4 swojego korzenia. W w takim przypadku mleczak nazywany jest zębem przetrwałym, ponieważ zbyt długo utrzymuje się w jamie ustnej. Jeśli nie wypadnie w tym czasie samodzielnie trzeba udać się do chirurga stomatologicznego, który oceni, czy ząb kwalifikuje się do wyrwania. Obecność zęba przetrwałego w jamie ustnej może być przyczyną zapaleń albo przerostem dziąsła, to z kolei łączy się z bólem i krwawieniem. Może to też poskutkować zmianą toru dla wyżynającego się zęba stałego, a to może wywołać krzywy zgryz w przyszłości. Jest to najpowszechniejsza przyczyna usunięcia zębów mlecznych. Do pozostałych należy potrzeba ekstrakcji poprzez zaniedbania i nieodpowiednią higienę, które przyczyniły się do rozwinięcia się próchnicy w stadium, które nie nadaje się do leczenia. Może to skutkować kłopotami w czasie rozwijania się zębów stałych. Należy pamiętać, że usunięcie zęba w każdym wypadku powinna być ostatecznością. Współczesne technologie stomatologiczne umożliwiają ratunek nawet bardzo zaniedbanych zębów. Dlatego warto jest konsultować się z chirurgiem stomatologicznym, który odpowie na wszelkie pytania.

Usunięcie zęba stałego

Nowoczesna technologia daje nam liczne możliwości leczenia zębów. Jednak czasami jest już na to za późno. Wtedy ostateczną metodą na uratowanie pozostałych zębów jest usunięcie chorego. Zapobiega to rozpowszechnianiu się próchnicy i innych chorób w jamie ustnej. Dzięki temu robi się też przestrzeń dla pozostałych zębów, jeśli rosną zbyt ciasno. Bywa to potrzebne podczas zakładania aparatu ortodontycznego. Kiedyś był to bardzo powszechny zabieg, jednak obecnie technologia stomatologiczna wykorzystuje się go w szczególnych sytuacjach. Zwykle najpierw podejmuje się wszelkie kroki służące ratowaniu chorego zęba.

Przebieg zabiegu

Wbrew przekonaniom sam zabieg nie jest tak straszny, jak mogłoby się wydawać. Chirurg stomatologiczny w pierwszej kolejności stosuje znieczulenie miejscowe, co nie odbiera całkowitego czucia, a zabieg odbywa się bez dolegliwości bólowych. W dalszym ciągu zrywa więzadło okrężne osłaniające ząb. Kolejnym etapem jest zwichnięcie zęba tak, by zerwać włókna ozębnej, a ząb oddzielił się od kości. W przypadku większej ilości korzeni, czasami konieczne jest pocięcie zęba na kilka różnych części, by ułatwić wyciągnięcie. Po zabiegu następuje oczyszczenie zębodołu. Chirurg stomatologiczny starannie oczyszcza ranę i tamuje krew, a w wyjątkowych przypadkach zakłada szwy. Ból może dawać o sobie znać jeszcze przez kilka dni po zabiegu, z uwagi na głębokość rany.

Dentysta Toruń cennik