Firma sprzątająca dla firmy

Termos turystyczny – jaki najlepszy oraz jak go wybrać?
21 września, 2020
Natryskowe ocieplanie budynku pianą
1 października, 2020

Czyste biuro lub innego typu zakład pracy to detal, na jaki klienci zwracają uwagę, nawiązując współpracę z firmą. Mając na celu dobre pierwsze wrażenie na osobach, które przekroczą próg budynku, warto zadbać o czystość. Biorąc pod uwagę powierzchnię jedna osoba sprzątająca na etacie może nie wystarczyć, ze względu na to duża ilość firm rozważa wynajęcie fachowej firmy sprzątającej. Przeważnie zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i opłacalne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające okazują się co raz bardziej znane. Często zdarza się, że z tego rodzaju usług korzystają też osoby , zatrudniające do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Co znajduje się w ofercie firm sprzątających

Serwis firm sprzątających obejmuje sporo czynności porządkowych. Podejmując się nawiązania współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba konkretnie opisać w umowie, jakie usługi będą potrzebne, a także kiedy mają być wykonywane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po godzinach pracy pozostałych pracowników, a czasem sprzątają na bieżąco – na przykład w galeriach handlowych. Trzeba także omówić częstotliwość sprzątania. W niewielkim biurze wystarczy porządkować 1 lub 2 razy w tygodniu, z kolei w miejscach, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, lepiej sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, powinno się skupić się na potrzebnych usługach. Podstawowe usługi firm sprzątających zawierają przede wszystkim czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg czy wynoszenie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje również pranie dywanów lub tapicerowanych mebli. Oferowane są często okresowe usługi, na przykład mycie okien, witryn sklepowych, a także samych elewacji. Ponadto w okresie jesienno-zimowym można otrzymać ofertę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dobranie usług uzależniony jest od wymagań danej firmy, jej wielkości oraz pobliskiego terenu.

Jak wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia oferowanych usług, by mieć pewność, że będzie odpowiadała konkretnym potrzebom. Obok tego trzeba sprawdzić oceny oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy warto skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , zapisujących uzgodnienia pomiędzy stronami. Do firm , które namawiają do współdziałania na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno znaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada przeszkolonych pracowników, którzy mają ciągły dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest także metoda pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, by realizowanie usług przebiegało porządnie oraz na czas. Warto zwrócić uwagę także na pilnowanie harmonogramu pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, wskazujących na częstotliwość przeprowadzanych usług. Aby wybrać najlepszą firmę sprzątającą, powinno się zainteresować się środkami czyszczącymi oraz urządzeniami stosowanymi do sprzątania. Jeśli klient nie wskaże, że będzie osobiście udostępniał niezbędny sprzęt oraz środki , lepiej sprawdzić, czego używa konkretna firma sprzątająca w swojej pracy. Niekiedy firmy zachęcają do korzystania z ich usług, gwarantując stosowanie wysokiej klasy preparatów sprzątających, jakich nie da się dostać w zwykłym sklepie lub drogerii.

Czy warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być korzystne z dwóch bazowych przyczyn. W głównej mierze to rozwiązanie jest zazwyczaj mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na umowę. Oprócz tego, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, angażując fachową firmę, usuwamy taki obowiązek z pozostałych pracowników, za sprawą czego mogą skoncentrować się na przydzielonych im zadaniach, które generują prawdziwe zyski. Poza tym fachowe firmy sprzątają zdecydowanie lepiej oraz uważniej, a do tego całkowicie dyskretnie, gdy dopasujemy czas przeprowadzania sprzątania, by nie przerywał pracy pozostałych. W ten sposób powierzchnia miejsca pracy jest bez przerwy reprezentatywna, oczyszczona oraz nie zniechęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca zazwyczaj troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Gdy kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka informacja jest przekazywana do odpowiednich osób, aby nie doszło do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Czyste miejsce pracy oddziałuje także na samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniach oraz na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to również komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, wobec czego łatwiej skoncentrować się na biznesie.

www.sprzatanie-torun.com.pl