Lifting – jaka metoda jest najlepsza

Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia
24 września, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.
25 września, 2019
Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Z upływem lat ilość kolagenu i elastyny w skórze znacznie maleje, co powoduje, że staje się ona obwisła oraz pojawiają się na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą decydować się na zabiegi, które przywrócą jej elastyczność i jędrność. Jeśli jednak same działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, współczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej wygląd i kształt. Co więcej, nowe metody stają się mniej inwazyjne i nie oznaczają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zwykle różnią się od siebie metodami, jednak są skutecznym sposobem na zakrycie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są jednymi z najbardziej nowatorskich i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, jakie są wysyłane przez specjalną maszynę i wnikają w głąb skóry. Docierają znacznie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują ruch i tarcie komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do podskórnych mikrouszkodzeń, które stymulują regenerację organizmu. Produkowany w tym procesie kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona elastyczność i jędrność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być też stosowana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg musi być przeprowadzany w przez specjalistę, aby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację produkcji kolagenu jest termolifting, jaki jest obecnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wpływają do wnętrza skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry oraz wysmukla owal twarzy, wygładza zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. Takie działanie przeciwdziała starzeniu się i jest świetną metodą zmniejszania cellulitu, blizn oraz rozstępów. Metoda nie ma wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy oraz jest zupełnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych preparatów nazywanych stymulatorami kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę oraz wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest też użycie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że efekt końcowy jest naturalny oraz nie ukazuje oznak jakiejkolwiek ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wpuszcza się w tkankę podskórną lub pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co daje pożądane i długotrwałe efekty. Przyjmuje się, że działanie wolumetrii utrzymuje się do 17 miesięcy. Co ciekawe może też zastępować inwazyjne operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich celem jest podnoszenie skóry, która z upływem lat staje się znacznie bardziej wiotka. Przede wszystkim dotyczy to miejsc takich jak: policzki, czoło, linia brwi, a także w okolicy dekoltu albo szyi. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być za ciężka, aby utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest też to, że nici liftingujące przypominają nici używane w trakcie operacji i z biegiem czasu całkowicie rozpuszczają się . Wykonuje się je z różnych surowców takich jak: kwas glikolowy lub mlekowy czy polikaprolakton i zwykle są długie na około 4 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat wcześniej lifting laserowy był stosunkowo inwazyjnym zabiegiem odmładzającym uwagi na to, że pacjenci potrzebowali kilku dniowej rekonwalescencji po zabiegu. Obecnie metoda laserowa jest ciągle dopracowywana, staje się bardziej dokładna oraz znacznie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma na celu zwiększenie produkcji kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które pobudzają organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy efektywnie odmładza, formując owal twarzy. Pozytywnie oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że dzięki niemu można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najpopularniejszy sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu poprawę napięcia obwisłej i zwiotczałej skóry. Zajmujący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni oraz uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, układając ją i naciągając, żeby osiągnąć przewidywany rezultat. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak wielką powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację odmładzającą wykonuje się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego okresu wypoczynku. Zwykle opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na końcowe efekty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z biegiem czasu blizny powinny stać się niewidoczne, a rezultat trwały.