Fryzjer – wybieramy dobry salon

Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implantologia stomatologiczna
Październik 28, 2019

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale też kontakt z kompetentnym fryzjerem. Specjalista powinien orientować się i odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego dobry wybór fryzjera jest tak istotny. Dbałość o włosy i umiejętności strzyżenia i układania nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest też wygląd salonu i nastawienie do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale też jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu właściwej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do charakteru, kształtu twarzy lub okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są też dyplomy, które często można przejrzeć na witrynach internetowych lub po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer wciąż się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Zwiększa swoją wiedzę i śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością najbardziej ciekawią wszystkich klientów. Jeżeli fryzjer ma wiedzę, którą popiera dyplomami zazwyczaj powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się też tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Czasami fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują fantazyjne upięcia, które będą idealne na przykład na ślub lub inne uroczystości. Należy więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam się podobają. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , by spędzić go w sympatycznej atmosferze. Zazwyczaj fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba mieć na uwadze to, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historyjek, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer dużo narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Ponadto warto też sprawdzić, jak dużo czasu fryzjer poświęca swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Przez to poświęcają im zbyt mało uwagi. Zdarza się także, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym lepiej je zna i orientuje się, czego potrzebują.

Istotna jest też komunikacja. Właściwy fryzjer, doradza, słucha potrzeb, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski umożliwia też reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, jednak w zamian fryzjer powinien zaproponować rabat, zabieg regeneracyjny albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, dlatego jego wygląd jest niezwykle ważny. W tym zakresie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer korzysta z takich samych narzędzi do stylizacji wszystkich klientów. Z tej przyczyny w przyzwoitym salonie wszystkie narzędzia są porządnie i regularnie czyszczone i dezynfekowane. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, by narzędzia były zdezynfekowane i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest też to, w jakim stopniu personel dba o porządek salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda lub szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i lepiej go unikać. Profesjonalny fryzjer chwilę po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjściem następnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zachęcać klientów do odwiedzin i poznania usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ponure, smutne salony zwykle nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest godny uwagi, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy też jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek lub brzytw ma wpływ na efekty pracy fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż pożytku. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich pochodzi z lepszych źródeł – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/