Termosy obiadowe, niezbędne do pracy i na wycieczkę.

Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – jaka metoda jest najlepsza
Wrzesień 24, 2019
Zabiegi kosmetologii medycznej - nowoczesne modelowanie sylwetki
Salon medycyny estetycznej – Najnowsze zabiegi
Wrzesień 25, 2019
Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są niczym nowym i w sklepach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zostały wyprodukowane. Schemat działania termosu wymyśliło dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a nazwa jest zaczerpnięty od greckiego wyrazu ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,powiedzmy, urządzenie, wykonane z podwójnych ścianek, między którymi jest przestrzeń próżni cieplnej. Ścianki są cienkie i dzięki temu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Utrata ciepła jest także redukowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest warstwą odpierającą światło. Całość sprawia, że termos podtrzymuje nasz posiłek lub nasz w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, możemy przebierać w kolorach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także przeznaczeniem, przykładowo, są produkowane termosy klasyczne, znane wszystkim, o zwykłym wyglądzie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do jedzenia, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych właśnie kształtem, to znaczy są one po pierwsze, dużo większe, po drugie mają całkiem inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o działanie, nie ma tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Siedząc duże ilości czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest przygotowanie sobie dania w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, w góry, nad morzem, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez konieczności spędzania dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się pełnowartościowego posiłku, aby móc spokojnie funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że nie rzadko jest trudno zdecydować. Dużą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do aż 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Jest takie przekonanie, że porządny termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Ważną kwestią jest także materiał, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy szklane i ze stali, które świetnie dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te szklane nie są tak odporne. Następna rzecz jaką powinno się rozważyć przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z gwintem lub hybrydowy. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten automatyczny, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać w podróż warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wytworzoną z metalu oraz specjalnie wykonane termosy lepszej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wysunie się nam z dłoni; dodatkowo, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sam termin wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać wyłącznie zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co ciekawe, świetnie służą w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako talerz. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sklepach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są stosunkowo nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas długich wycieczek na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne wykorzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z ciepłego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu warto je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/