Ciekawe dekoracje ślubne – ozdoby papierowe

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Idealnie aksamitne ciało dzięki zabiegom depilacji laserowej
Marzec 31, 2017
adwokat toruń prawnik toruń
Kancelaria notarialna – porady profesjonalnego adwokata
Kwiecień 4, 2017
dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

dekoracje weselne toruń dekoracje na ślub ciekawe dekoracje z papieru

Historia dekoracji z papieru

Czym są kolorowe wycinanki papierowe? Przecież zna je naturalnie każdy z nas! Częstokroć obcinanie różnorakich kształtów z pstrokatego papieru, gazet bądź cienkiego kartonu opisuje się jako „umiejętność niszczenia papieru”. Mówiąc skrótowo wycinanka powstaje z odrzucenia większej ilości kolorowego papieru w taki sposób, żeby reszta została w pojedynczym kawałku. Nie tylko dzieci w zerówce uwielbiają bawić się przy stoliku oraz wycinać wielorakie kształty, zaś zaraz potem naklejać je na ściany albo zawieszać w kuchni. Czy na ślubie i weselu wycinanki z papieru mogą być atrakcyjnym dodatkiem? Czy mają możliwość pełnić rolę niebanalnej, przyciągającej oko dekoracji? Oczywiście mogą, jednak powinny być stworzone niezwykle dokładnie. Trzeba używać jedynie bardzo ostrych narzędzi, m in. nożyc czy skalpeli. W odległych czasach posiłkowano się nożyczkami do ścinania owiec, gdyż były niesamowicie ostre.

Historia wycinanek, z których obecnie tworzy się czarujące dekoracje ślubne, były ogromnie popularne w Chinach (ponieważ to właśnie tam wymyślono papier). Z niezwykłych, krzykliwych wycinanek przygotowywano ozdoby do włosów przede wszystkim dla niewiast z dynastii Tang. Za to na chińskich wsiach, kiedy kończyły się plony, kobiety siadały wspólnie do stołu oraz wykonywały wówczas fantazyjne wycinanki papierowe. Każda dziewczyna musiała koniecznie wyuczyć się kilkunastu technik odcinania wzorów, bowiem przed ślubem były analizowane jej predyspozycje. Meksyk był kolejnym państwem, w jakim papierowe wycinanki cieszyły się olbrzymią renomą. Wycinano rozmaite wzorki z bibuły i zaraz potem wieszano je na wisiorach na ulicy. Powszechnie przeprowadzano to z okazji wesela, chrzcin lub innych świąt kościelnych. Przystrojone miasteczko musiało wtedy prezentować się niesamowicie!

W Polsce wycinanki można przyuważyć w sztuce narodowej, masowej oraz modzie. Coraz chętniej Młoda Para decyduje się na ręcznie projektowane zaproszenia dla gości, dekoracje w Kościele, numery ślubnych stołów i pozostałe dekoracje weselne. Wycinanki papierowe na kilkudziesięciu ślubach wcale nie są jedynie nic nie znaczącym tłem, lecz nierzadko stanowią motyw przewodni. Na przykład w trakcie Wielkanocy górują wycinanki z ornamentami roślinnymi. oraz zwierzęcymi.

Piękne dekoracje ślubne z papieru

Istnieje mnóstwo technologii wyrabiania wycinanek z pięknego papieru, chociaż do najbardziej popularnych przynależą te projektowane ręcznie i za pomocą lasera. Pierwsze są strasznie drogie, gdyż każda indywidualna wycinanka jest projektowana na indywidualne zamówienie. Bardzo dużo czasu zajmuje wymyślenie prototypu, zaś w następnej kolejności wyprodukowanie kilkunastu egzemplarzy. Wycinanki zrobione za pomocą lasera są dużo tańsze, jednakże mówiąc w skrócie nie mają – jak to się zazwyczaj powtarza – „tego czegoś”. Na ślub i wesele z pewnością warto wyłonić cenniejszą alternatywę, jeżeli zależy nam na dopracowaniu każdego drobiazgu.

Rewelacyjnym konceptem są kartki z życzeniami. Nie tylko na ślub, lecz także na różne okoliczności, np. urodziny, Dzień Dziadka, rocznicę ślubu bądź Walentynki. Na takiej kartce mamy możliwość umieścić osobiście napisany wiersz i podpisy członków rodziny. Panie, które są doprawdy odważne, mogą zrobić biżuterię z wycinanek, m in. kolczyki. Zwłaszcza, iż zwyczajnie każda panna młoda ma włożone cenne błyskotki. Bynajmniej nie chodzi tu o oszczędzanie, ale o zaabsorbowanie wszystkich zaproszonych osób w inny sposób. Wykonanie takich dekoracji ślubnych można polecić osobie, która ma do tego dobrą rękę.

Dekoracje weselne nie-papierowe

Ślub jest unikalnym doświadczeniem, stąd też dekoracje ślubne powinny być doskonale dopasowane do gustu, w jakim będzie się ono odbywało. W tym roku mnóstwo osób rozważa wesele w formacie industrialnym bądź kilku stylach jednocześnie Pierwszy styl opiera się na użyciu „składników taśmowych”, zaś często sama uroczystość ma miejsce w wypożyczonym magazynie bądź wiekowej manufakturze. Za to drugi jest stylem „nieograniczonym”, w którym triumfują wątki roślinne oraz iluzoryczny bałagan. Stylowe uroczystości, na jakich zaproszeni goście ubrani są w wyszukane garnitury oraz suknie, pomału odchodzą w zapomnienie. Współcześnie górują prawdziwe kwiaty we włosach, banery weselne powieszone w wielu miejscach na sali, ciasta weselne zaprojektowane w stylu barokowym oraz przebrania dla zaproszonych osób rodem z maskarad. Wszystko w praktyce zależy od naszej pomysłowości oraz… kompetentnego realizatora wesel. Dekoracje weselne koniecznie muszą budzić zachwyt, jednak nie taki, jaki zupełnie „zakryje” parę młodą. Przed tak niezwykłym dniem należy skrupulatnie zanalizować, czy wszystko jest ostatecznie opracowane. Wymyślenia motywów zdobniczych absolutnie nie wolno odkładać na ostatnią chwilę.

Jeżeli jesteś zainteresowana tworzeniem ciekawych ozdób lub planujesz wynająć scenografa na własny ślub, wejdź w link z boku – Dekoracje weselne Toruń – a z całą pewnością wyszukasz wszelkie niezbędne informacje.