Ściany mogą inspirować – malowanie bawialni

banery led - telebimy - ekrany led
Telebimy i banery LED – co warto wiedzieć?
Grudzień 7, 2017
Kupno domu - szczegóły
Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
Grudzień 17, 2017
Malowanie bawialni

Malowanie bawialni

Dzieci kochają zabawę. W czasie zabaw nie tylko miło spędzają czas, ale także pochłaniają różne informacje i budzą swoją pomysłowość. Bawialnie to interesujący pomysł na spędzenie wolnego czasu. Są one świetnym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Sale zabaw to także miejsca, w których można wyprawić urodziny czy zorganizować kinderbal. Możemy stworzyć inspirujące miejsce rozrywki dla milusińskich, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak istotny jest odpowiedni wybór kolorów i motywów pojawiających się w salach zabaw. Przestrzeń można na dodatek upiększyć poprzez wszelkiego rodzaju rysunki i murale.

Malowanie bawialni – moc tkwiąca w kolorze

Dla wielu kolor ma jedynie walor dekoracyjny. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel jest doskonałym balansem, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Kolory w przestrzeni dziecka są jeszcze istotniejsze. Mogą one stymulować rozwój młodego człowieka: pobudzać ciekawość i pomagać w zasypianiu. Dlatego tak ważny jest właściwy wybór barw i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Należy pamiętać o tym, że to jakich kolorów używa dziecko podczas malowania czy rysowania, zazwyczaj odzwierciedla jego nastrój. Fakt ten wykorzystują psycholodzy dziecięcy.

Malowanie bawialni – przedstaw co chcesz

Miejsce zabaw można po prostu pomalować jednym, czy kilkoma kolorami farb. Artystyczne wykończenie ścian bardziej trafia do dzieci. Inspirujące murale zazwyczaj widoczne są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W takie dekoracje inwestują także osoby zajmujące się animowaniem wolnego czasu dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Bajkowe stworki cieszą się największą popularnością. Jest w czym wybierać. Inspiracją są bajki, które dzieci uwielbiają: historia bardzo charakternych samochodzików, czy ślimaków, które chciały pobijać rekordy prędkości. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Nie mniejszą popularnością cieszą się kultowe postacie takie jak: Jaś i Małgosia, syrenka Ariel, czy Kubuś Puchatek.

Dobrym patentem na wystrój sali zabaw jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być dżungla, rafa koralowa czy przestrzeń kosmiczna. Dzięki takim muralom nie tylko udekorujemy ściany, ale też rozbudzimy ciekawość dziecka. Malunki przedstawiające sawannę zmotywują do nauki nazw zwierząt, a namalowana łąka to zachęcą do poznawania roślin i owadów.

Wybór tego, co powinno się znaleźć na rysunkach, warto uzależnić od wieku malców, które w sali będą spędzać czas. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – o kompozycji słów kilka

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Dopasowanie poszczególnych elementów jest kluczem do sukcesu. Gdy wybierzemy jako temat przewodni rysunku przykładowo: rafę koralową, to w ciekawy sposób możemy wyodrębnić strefy w sali zabaw. Wpływające w koralowce rybki mogą zaznaczać miejsce do zabawy w kulkach czy na trampolinach, a ścigające się morskie zwierzątka mogą zachęcać do zjazdów na ślizgawkach. W ten sposób pomożemy dzieciom w odnajdywaniu się na tak dużej przestrzeni. Pomysłów jest wiele, wystarczy tylko wszystko odpowiednio zaplanować. Murale dla dzieci pozwalają się twórczo zrealizować. Kreatywność dzieci jest nieograniczona. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farby to podstawa

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Dotyczy to nie tylko zabawek, ale także, też artystycznego malowania ścian. Farby i podkłady użyte podczas malowanie nie mogą mieć w składzie toksyn. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. Idealnie sprawdzają się między innymi farby rozcieńczane wodą. Pamiętać musimy o tym, że pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak ważny jest wybór bezpiecznych farb.

Plusy

Zastosowanie tego typu rysunku jako elementu dekoracyjnego wszystkich sal zabaw to doskonały pomysł na wyróżnienie się pośród konkurencji, a w dzisiejszych czasach ma to dużą wartość. Dzieci zwrócą uwagę na piękne motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy ukryć jej braki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Murale w bawialniach to świetny pomysł, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że są coraz częściej spotykane. Wielu plastyków proponuje swoje usługi. Pobudzenie ciekawości maluchów, rozbudzenie ich kreatywności to główny cel takich rysunków. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Artystyczne zdobienie ścian postaciami z bajek istotne jest także na oddziałach dziecięcych i w ośrodkach opiekuńczych. Oderwanie się od problemów ma ogromne znaczenie zwłaszcza dla dziecka.

Malowanie bawialni, zobacz jak to się robi —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/