Pranik -sprawy rodzinne

Księgowość Toruń - BIuro rachunkowe Toruń praca w zawodzie księgowej kadrowej
Księgowość kadry i płace – praca w zawodzie
2 września, 2020
Depilacja laserowa Bydgoszcz usuwanie owłosienia twarzy kobiet
Depilacja laserowa – nowoczesny sposób na zredukowanie nadmiernego owłosienia
2 września, 2020
Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu

Najważniejsze informacje o sprawie rozwodowej

Co właściwie będzie toczyło się w trakcie postępowania sądowego? Oraz czy trybunał zadaje wyłącznie nieprzyjemne zapytania? Jakim sposobem przyszykować się do rozprawy, ażeby otrzymać rozwód? Ruszmy od tego, iż aktualnie postępowania rozwodowe nie są niczym osobliwym. Mnóstwo obywateli z czasem rozumie swój błąd, który popełnili w kwestii wyboru drugiej połówki. Nierzadko współmałżonek zdradza albo zaciąga długi, nadużywa alkoholu czy narkotyków czy dręczy psychicznie. W niniejszej sytuacji każdy spośród nas posiada przesłankę, żeby złożyć pozew o rozwód i wyczekiwać należytego werdyktu trybunału. Czekanie na holu sądowym na przygotowanie postępowania bez wątpienia jest niezwykle stresujące. Absolutnie nie ma się tymczasem czego bać. Trzeba posiadać fundamentalną wiedzę na temat tego, kto i o co będzie właśnie na niej pytał. Jeśli czujemy, iż samodzielnie wcale nie damy sobie rady, warto wówczas zwrócić się do adwokata rozwodowego, który najpierw pomoże nam zebrać kompletne niezbędne papiery.

Rozprawę w kwestii rozwodu przeprowadza najczęściej trzech sędziów, z czego zajmujący miejsce po środku jest sędzią przewodniczącym, zaś dwaj na dwóch przeciwległych końcach – to adwokaci ławnicy. Wszystko będzie toczyło się bez udziału publiki, więc z wyjątkiem sędziego centralnego i sędziów ławników, partnerów i pełnomocników nikogo więcej wcale nie powinno być na sali. Właściwie nie musimy się więc martwić, że koleżanka z firmy dowie się za dużo o naszym problemie lub o tym, co właściwie dzieje się w naszej rodzinie. Następnymi szczeblami rozprawy są: pytanie małżonków, przesłuchiwanie najbliższych, przesłuchanie małżonków i ostatecznie – wydanie wyroku.

Jakie pytania sąd zadaje podczas rozprawy?

Na pierwszej sprawie rozwodowej trybunał zazwyczaj poczyna od zadawania całościowych pytań. Czy współmałżonkowie prowadzą solidarnie gospodarstwo domowe? (jeśli nie, wtedy sąd pyta od kiedy tak to wygląda); jak konkretnie prezentuje się sytuacja z dziećmi? (i czy osiągnęły pełnoletność, kto obecnie trzyma nad nimi opiekę, jeśli matki czy ojca w niniejszym gospodarstwie wcale nie ma); czy wcześniej toczyły się względem któregokolwiek spośród partnerów postępowania dla rodzin? Oraz czy istnieje w ogóle jakakolwiek nadzieja na uchronienie małżeństwa? Po tychże pytaniach trybunał przechodzi do przepytania świadków. Ma możliwość to osiągnąć na kluczowej rozprawie czy dopiero na drugiej. Na początku wysłuchiwani są obserwatorzy strony powodowej, zaś później – strony pozwanej. Od ilości świadków uzależniona jest liczba rozpraw, zaś każdy z partnerów ma szansę pytać o konkrety. Jeśli małżonkowie i świadkowie będą już wysłuchani, w takiej sytuacji trybunał przechodzi do przesłuchania partnerów. Mają sposobność oni zaprezentować swój stosunek do sprawy, odnieść się do tego, co właściwie oznajmił któryś ze świadków czy sam współmałżonek.

W jakiej sytuacji sąd może nie orzec rozwodu?

  • W takiej sytuacji, gdy ucierpiałoby na tym szczęście dziecka, zwłaszcza młodocianego
  • Pozostawałoby to w niezgodzie z wytycznymi współżycia społecznego
  • Rozwodu chce tylko winowajca małżonek, przykładowo ten który dokonał nielojalności (drugi małżonek jest zobowiązany przejawić zgodę na rozwód)

Dlaczego warto zdecydować się na adwokata rozwodowego?

W wielu postępowaniach potrafi pomóc nam adwokat, zwłaszcza jeśli planujemy, żeby trybunał zawyrokował winę którejkolwiek ze stron za rozkład małżeństwa. Powinniśmy się też do niego udać wówczas, jeżeli: strony miały łączny dorobek, zaś jedno spośród nich posiada działalność gospodarczą na etapie upadłości; planujemy, ażeby zostały orzeczone alimenty na drugiego partnera lub na niepełnoletnie dzieci; chcemy mieć całkowitą kontrolę rodzicielską lub chcemy drugiej stronie zawęzić stosunki z dzieckiem; sytuacja domaga się zasądzenia systemu korzystania ze wspólnego domu, jego podziału czy powierzeniu go jednemu spośród partnerów; należy zawyrokować rozkład zupełnego dobytku. Adwokat potrafi nam pomóc nie tylko w przypadku rozwodu, lecz także w trakcie separacji. Warto nadmienić, iż rozwód i separacją to dwie różnorakie sprawy, jakie owszem są podobne, ale różnią się rezultatami. Werdykt sędziego o rozwodzie przyczynia się do tego, iż małżeństwo przestaje istnieć. W wariancie separacji małżeństwo w dalszym ciągu funkcjonuje formalnie. Osoby, jakie postawiły na separację, z dowolnych względów właściwie nie pragną zdecydować się na rozwód, przykładowo jeśli są bogobojne czy mają na wychowaniu młodociane dzieci. Istnieje też coś takiego, jak separacja praktyczna, w jakiej mąż i żona obcują samodzielnie, więc nie zamieszkują tego samego lokalu.

Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?

Koniecznie trzeba mieć w torbie wszelkie ślady obciążające pozostałą stronę, jeśli zależy nam na stwierdzeniu całkowitej winy. Mogą to być kawałki zdjęć, krótkie wiadomości telefoniczne, wiadomości multimedialne lub filmiki. Powinniśmy dowieść, iż partner, przykładowo dokonał oszustwa albo ciągle nadużywa napojów wyskokowych. Skoro staniemy przed trybunałem bez dowolnych dowodów w niniejszej materii (lub bez obserwatorów zdarzeń) osiągnięcie rozwodu potrafi trwać niesamowicie powoli. Rozpoznanie sędziego będzie bazowało na przesłuchaniu małżonków oraz świadków. Jeśli potrzebujesz odpowiedniego prawnika, to kliknij w ów odsyłacz – Prawnik