Pomoc adwokata – nowe i stare długi

prawnik toruń kancelaria adwokacka odszkodowania adwokat sprawy sądowe
Dochodzenie odszkodowań – warto wybrać kancelarię adwokacką
29 kwietnia, 2017
dj na wesele dj na wesele warszawa oprawa muzyczna imprez
Oprawa muzyczna wesel – DJ, konferansjer i wodzirej
3 maja, 2017
prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

prawnik toruń skuteczny adwokat kancelaria adwokacka przedawnione długi

Według jakich zasad działają firmy windykacyjne?

Duża liczba spółek odzyskujących długi jest zarządzana poprzez osoby, które zrealizowały studia z zakresu prawa ogólnego, jednakże nie posiadają aplikacji. Stąd też mają orientacyjną wiedzę z dziedziny kodeksu cywilnego. Odzyskiwanie różnego typu długów wymaga poważniejszego zaangażowania i wyczucia, jakiego nie można zdobyć w inny sposób, jak na praktyk w biurze u odpowiedzialnych kolegów po fachu. Tutaj niezbędny jest adwokat, który dokładnie będzie zdawać sobie sprawę, które ruchy dobrze jest podjąć. Spółki ściągające długi najczęściej nie pobierają minimalnej „przedpłaty” i umawiają się przede wszystkim na procent od „ściągniętej” wierzytelności. Zwykle jest to od 20% do około 50% całej sumy. To oczywiście fakty odnoszące się do Odbiorców. Oni nie muszą praktycznie niczego robić, poza czekaniem na uregulowanie części długu przez powyższą firmę. A co w takim czasie ma miejsce z wierzycielem?

Firmy windykacyjne i telefony przez całą dobę

Trzeba w niniejszym miejscu odróżnić dwie sytuacje: kiedy jakaś osoba zaledwie co stała się dłużnikiem oraz wierzytelności przedawnione, których absolutnie nie trzeba płacić. Jeżeli chodzi o pierwszy przypadek, to pożyczkobiorca musi koniecznie uiścić niespłacone zobowiązania pod rygorem procesu sądowego, wręczenia werdyktu, zabrania wszystkich środków trwałych i nietrwałych poprzez komornika i w efekcie pokrycia wiele wyższej sumy niż pierwotna. W drugim przypadku wcale nie należy spłacać długu – taką wiadomość uzyskamy od każdego prawnika. Niestety spora liczba firm windykacyjnych nie występuje już o uiszczenie owego długu, ale zastrasza wierzycieli destrukcyjnymi rezultatami ich niezapłacenia. Przeprowadzają to za pomocą listów, które co chwilę trafiają do skrzynki, kilku takich samych informacji e-mail oraz bezwzględnych telefonów z numerów zastrzeżonych. Niejednokrotnie listy są sformułowane w taki sposób, aby trasat pomyślał, iż faktycznie musi coś spłacić. Sporo w nich osobliwych dla „zwykłego zjadacza chleba” stwierdzeń typu „sekurytyzacja” i „fundusz zamknięty”. Co w tej okoliczności musimy zrobić?

Kiedy konieczna jest spłata wierzytelności?

Wtedy musimy przyjąć pozew o zapłacenie długu z sądu (o ile długu już wcześniej nie zapłaciliśmy). Jakiegokolwiek powiadomienia z sądu nie wolno lekceważyć, ponieważ po pewnym czasie (zatwierdzenie) ma ono moc egzekucyjną. Gdy informacje ujęte w pozwie są nieprawdziwe albo dodano do pozwu nieprawdziwe druki – tym bardziej należy odpowiedzieć. Wierzyciel ma uprawnienie do tego, by się wzbraniać, przykładowo gdy doszło do przedawnienia zadłużeń. W takiej sytuacji należałoby zaczerpnąć z usługi prawnej bądź udać się do wybranej Kancelarii Adwokackiej w Bydgoszczy, jaka wytłumaczy nam, jakie czynności będą najlepsze. Cesjonariusz, jaki dochodzi własnych należności, ma obowiązek przedłożyć w trakcie rozprawy dowody, np. zarejestrowany mandat za przejechanie na czerwonym świetle.

Jak się zachować, kiedy długi są przedawnione?

Placówki odzyskujące długi nie posiadają zwyczajnie żadnych pozwoleń. Posiada je sąd, egzekutor, obrońca – ale nie firma zajmująca się „ściąganiem” nieprawomocnych długów. Jeśli więc uzyskaliśmy przywołanie do zapłaty od przedstawionego podmiotu, nie można wykonywać takich ruchów:

1. Mówiąc w skrócie nie możemy reagować na listy, e-maile i telefony, gdyż będzie to równoznaczne z funkcjonowaniem długu (jakiego absolutnie nie powinniśmy zwracać)

2. Jeżeli taka instytucja łączy się telefonicznie, powinniśmy mieć świadomość, że pełna rozmowa będzie zapisana – zaś to czasami może właśnie skomplikować naszą sytuację. Więc nie dawajmy się nagrywać, nie wchodźmy w żadne dyskusje z windykatorami pracującymi w centrum obsługi telefonicznej. Zwyczajnie przerwijmy połączenie, szczególnie jeżeli nie pojawia nam się numer telefonu.

3. Krótko mówiąc nie dajmy się dręczyć! W sytuacji przedawnionych długów nigdy nie posyłajmy zaświadczeń odwoławczych, próśb regulowania zadłużenia w ratach, pomysłów opóźnienia czasu zapłaty wierzytelności itd. Absolutnie nie dajmy się także nabrać na negocjacje, czyli „promocje” i „upusty” dotyczące niefunkcjonujących od dawna wierzytelności.

4. Absolutnie nie wysyłajmy minimalnej kwoty na konto firmy windykacyjnej, nawet jednego grosza. Gdyż wtedy zacznie się cała machina odbierania zadłużeń. Pokrycie chociażby niezwykle niewielkiej kwoty jest jednoznaczne z tym, że dług potwierdzamy.

5. Jeśli przyjęliśmy niejasne zawiadomienie, zwróćmy się do adwokata, który objaśni nam konkretne jego elementy.

Trzeba także pamiętać o tym, że długi stare możemy zapłacić dobrowolnie. Pieniądze nie znajdą się jednakże na rachunku w banku pierwszego kredytora, lecz instytucji, jaka wspomniany dług w późniejszym terminie kupiła. Dobrze jest w obecnym przypadku zadać sobie podstawowe pytanie: czy to się opłaca? Zapłacenie pierwotnemu wierzycielowi przedawnionego zadłużenia posiada sens, jednak płacenie placówkom, jakie od siebie nawzajem kupują zadłużenia oraz liczą na błyskawiczny sukces – chyba nie. Zwłaszcza, iż przeważająca część akceptuje liczne naruszenia polskiego systemu prawnego.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy materiał oraz pragniesz zobaczyć, jak między innymi prezentuje się fachowa strona www pełnomocnika, możesz kliknąć w tym miejscu – Kancelaria adwokacka Bydgoszcz