Stomatologia estetyczna

Depilaca laserowa - laserowe usuwanie owłosienia Bydgoszcz
Depilacja laserem
30 sierpnia, 2020
Kurs na pojazdy uprzywilejowane - szkolenie w ośrodku odtj
Szkolenie kierowcy pojazdów uprzywilejowanych
31 sierpnia, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu

Stomatologia estetyczna – nowoczesne zabiegi

Nowoczesna stomatologia estetyczna bazuje na osiągniętej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozkwitu technik i technologii stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest niemal od razu w ciągu kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice dentystycznej. Współcześnie pacjenci mają do wyboru wiele technik, które eliminują przebarwienia i korygują kształt zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony już w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat należało czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie istnieje możliwość zobaczenia rezultatu działań dentysty jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? DSD to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – dentysta przy zastosowaniu specjalnego programu wprowadza wszystkie poprawki. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dobiera kształt i kolory zębów oraz efekt zmian na cały wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można zastosować mając już stworzony plan leczenia dentystycznego, więc pacjent zobaczy etapy zmian albo użyć programu w roli przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, a z kolei dentysta wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą potrzebne do osiągnięcia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko z uwagi na estetykę, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu decyduje się na zastosowanie implantu stomatologicznego. O ile do tej pory, chociaż implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał kilka miesięcy, ponieważ wszczepienie implantów stomatologicznych łączy się sporym czasem integracji implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na maksymalne skrócenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zespoić się z tkanką kostną, co wymaga czasu, za sprawą nowoczesnej technologii pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wspaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym zakresie nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką da się zaaplikować bezpośrednio na wszczepiony implant jeszcze w ten sam dzień. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z nowym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant stomatologiczny w pełni zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond w klinice stomatologicznej

Profesjonalne wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W zestawieniu z innymi technikami wybielania zębów, użycie specjalistycznej lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy nawet pojedynczej wizycie. Wybielanie usuwa z zębów wszystkie przebarwienia powstałe na skutek diety, dlatego że nawet całkowicie zdrowe zęby mogą mieć, nieprzyjemny żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technologia naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a do tego usuwa do 97% bakterii. Inną zaletą takiego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również widoczny wpływ na stwardnienie kompozytów dentystycznych oraz zmniejszenie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest bardzo komfortowy i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może bez problemu regulować moc lampy i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Estetykę uśmiechu da się naprawić też za pomocą protetycznych koron oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po zabiegu endodontycznym pod mikroskopem lub do położenia jej na implancie. Wykorzystuje się je w głownej mierze z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Z kolei licówki stomatologiczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Pod licówkami da się ukryć niemożliwe do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, które nie reagują na wybielanie. Licówki wykorzystuje się też jako sposób poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Zakładając licówki możemy schować np. przerwę między zębami (diastemę) lub ukruszony fragment zęba.

Stomatolog Toruń