Stomatolog Toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachu i poddasza
17 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń

Każdy z nas często spoglądał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że idealny uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie instagramowych selfie warto walczyć o estetykę swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów mają także wpływ nawyki żywieniowe. Duże ilości kawy, kilka kubków herbaty dziennie, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Niezwykle istotna jest także odpowiednia higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania pomogą nam w utrzymaniu zębów w dobrej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu mają wpływ też uwarunkowania genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na bardzo wysokim poziomie i umożliwia nie tylko wybielać ale także dokonywać korekcji kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są drobne i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były   równe i białe? Innowacyjne metody stomatologii estetycznej pozwolą ci wypracować wymarzony efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć idealny uśmiech na już. Stomatologia estetyczna proponuje duży wachlarz możliwości. Jednym z wyjść jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki pozwalają na zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować ludzie po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie chorujesz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich ubytków. Aby sporządzić indywidualnie dopasowane licówki, dentysta wykonuje wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta tworzy najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki potrzebują korekcji. Dzięki temu możemy cieszyć się idealnie dopasowanymi nakładkami, które będą komfortowe w użytkowaniu.Następny krok w drodze po perfekcyjne zęby jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych nakładek . Po ostatecznych poprawkach naniesionych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które wybrać?

Znajdziemy kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z kilku materiałów. Ich cena wynosi od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- zwykle tymczasowe, grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, dosyć słaba trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, ich cena jest nieco wyższa, ale ich trwałość jest największa. Ceny wahają się 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Zaawansowany poziom innowacji dentystyki estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Wszyscy chcemy o idealnie białych zębach. Istnieje sporo sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najczęstsze z nich:

  1. Lampa Beyond

Zabieg wybielania przy użyciu lampy zaczynamy od usunięcia kamienia i osadów. Zabieg ten wykonuje się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Następnym krokiem jest nałożenie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany przez światło lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Stomatologowie zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do stosowania poza gabinetem stomatologicznym

Kolejnym sposobem na uzyskanie doskonale białych zębów jest zainwestowanie w specjalistyczny żel wybielający z nakładkami. Zestaw kupimy w większości gabinetów dentystycznych razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Najczęściej nakładki trzeba nosić przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa tydzień. Ile zapłacimy za wybielające nakładki? Cena nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to alternatywa tańsza niż zabieg u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się bać! Piaskowanie to stuprocentowo  bezpieczny zabieg. Polega on na ciśnieniowe wyrzucanie piasku na zęby. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg pozwala pozbyć się płytki nazębnej i przebarwień. Proces ten sprawia, że zęby są jaśniejsze i gładsze, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego koszt jest stosunkowo niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl