Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w gabinecie dentystycznym

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej opiera się na zdobytej przez lata wiedzy dentystów i na rozrostu technik i technologii wykorzystywanych w leczeniu zębów. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a duża z nich, osiągalna jest praktycznie od razu w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Teraz pacjenci mogą skorzystać z wielu technologii, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają wygląd zębów, a także uzupełniają braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki przyjdzie do stomatologa, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu nawet w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są przede wszystkim znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża ilość pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po pełnym leczeniu zębów. Parę lat temu na ostateczny rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia oraz zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od przeprowadzonych zabiegów stomatologicznych. Współcześnie stworzono możliwość poznania efektu pracy stomatologa zanim ten rozpocznie leczenie. Metodą tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Jak to działa? Digital Smile Design to nowoczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na bazie materiałów pobieranych od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu na wprost i z profilu oraz zdjęć RTG – stomatolog przy użyciu specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. W tym celu używa tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów i oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Co więcej DSD można przeprowadzić mając już przygotowany plan leczenia dentystycznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w roli stworzenia planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może pokazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast stomatolog wskaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologiczne będą konieczne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba zastąpić usunięte zęby nie tylko ze względu na estetykę, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera aplikację implantu stomatologicznego. Niestety do tej pory, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym wśród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał kilka miesięcy, dlatego że wszczepienie implantów zębowych łączy się obszernym czasem zrastania implantu z kością. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej umożliwiły praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym wypadku implant będzie musiał połączyć się z tkanką kostną, na co będzie trzeba poświęcić czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza gabinet stomatologiczny ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści stworzyli w tym celu nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, którą można założyć bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Niesie to ze sobą dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza chroni implant ułatwiając jego gojenie. Gdy już implant w pełni połączy się z kością, pacjent wraca na następną wizytę, kiedy stomatolog wymienia tymczasowe uzupełnienie na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów lampą Beyond w klinice dentystycznej

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi sposobami wybielania zębów, użycie przeznaczone do tego lampy zapewnia znacznie widoczniejsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą mieć, brzydki żółty kolor. Zaletą lampy Beyond jest technika naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a obok tego usuwa do 96% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą klinice stomatologicznej jest bardzo komfortowy oraz nie pożera dużo czasu. Szczególnie funkcjonalnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu da się dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wspomnieć, że stomatolog może bez problemu regulować moc lampy oraz tym samym dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą protetycznych koron i licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów na przykład po leczeniu kanałowym albo do umieszczenia jej na implancie. Wykorzystuje się je przede wszystkim ze względu na to, że doskonale imitują naturalne zęby. Przygotowuje się je z cyrkonu lub z porcelany, dzięki czemu są niezwykle estetyczne.

Natomiast licówki stomatologiczne to cienkie nakładki, które zakłada się od razu na powierzchnię zębów. Licówkami można ukryć niemożliwe do wybielenia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako metodę poprawy minimalnych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) albo ukruszony fragment zęba.

 

Licówki Toruń