Klinika stomatologii estetycznej Toruń

Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Usługi geodezyjne – specjalistyczne pomiary
2 września, 2020
Pozycjonowanie stron Toruń
2 września, 2020
Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Stomatologia estetyczna toruń implanty licówki wybielanie zębów

Nowoczesne zabiegi w stomatologii

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na zdobytej przez lata wiedzy stomatologów oraz na rozkwitu technologii i technik wykorzystywanych w leczeniu dentystycznym. Zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej poprawiają piękno uśmiechu, a znaczna część z nich, osiągalna jest właściwie od razu w trakcie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w klinice stomatologicznej. Od niedawna pacjenci mają do wyboru wiele zabiegów, które usuwają przebarwienia i korygują kształt i wygląd zębów, a także uzupełniają ewentualne braki. Tym sposobem każdy pacjent, który przyjdzie do dentysty, wychodzi z gabinetu zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są szczególnie znane i na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (DSD)

Duża część pacjentów zastanawia się, jak będzie wyglądał ich uśmiech po zakończonym leczeniu dentystycznym. Parę lat temu na rezultat trzeba było czekać aż do zakończenia leczenia i zupełnego wygojenia tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Współcześnie powstała możliwość sprawdzenia efektu działań stomatologa jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Techniką tą jest cyfrowe projektowanie uśmiechu, czyli Digital Smile Design (DSD).

Co to jest? Digital Smile Design to współczesna, komputerowa wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. odpowiednich zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć RTG – dentysta za pomocą specjalnego programu nanosi wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kolory i kształt zębów oraz wpływ zmian na cały wygląd szczęki i twarzy pacjenta. Co więcej cyfrowe projektowanie uśmiechu można wykonać mając już przygotowany plan leczenia stomatologicznego, dzięki czemu pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian albo użyć programu w formie przyszykowania planu. Za pomocą cyfrowego projektowania uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego efektu oczekuje, natomiast dentysta wskaże pacjentowi, jakie nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą potrzebne do stworzenia wymarzonego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że trzeba uzupełniać usunięte zęby nie tylko z uwagi na wygląd, ale i zdrowie jamy ustnej, już wiemy. Znaczna ilość pacjentów w tym kierunku wybiera wszczepienie implantu zębowego. Niestety dotąd, chociaż implanty są najtrwalszym i według stomatologów najlepszym pośród protez, pełen przebieg leczenia trwał kilka miesięcy, ponieważ aplikacja implantów zębowych wiąże się długotrwałym czasem zrastania kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na praktyczne zmniejszenie tego czasu. Współcześnie dostępny jest zabieg wszczepienia implantów w jeden dzień.

Chociaż i w tym zakresie implant będzie musiał połączyć się z kością, co wymaga czasu, za pomocą nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem w jeden dzień. Stomatolodzy sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować od razu na wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Po drugie tymczasowa proteza chroni implant upraszczając jego gojenie. Kiedy już implant całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na następną wizytę, podczas której dentysta wymienia uzupełnienie tymczasowe na uzupełnienie stałe.

Wybielanie zębów lampą Beyond u stomatologa

Profesjonalne wybielanie zębów lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi metodami wybielania zębów, wykorzystanie specjalistycznej lampy gwarantuje zdecydowanie lepsze efekty przy nawet jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa z zębów wszystkie przebarwienia zgromadzone na skutek diety, dlatego że nawet zupełnie zdrowe zęby mogą posiadać, nieestetyczny żółty odcień. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technologia naświetlania, która usuwa większość przebarwień, a przy okazji eliminuje do 98% bakterii. Inną zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest również pozytywny wpływ na utwardzenie kompozytów dentystycznych oraz zminimalizowanie stanów zapalnych.

Ponadto sam zabieg wybielania zębów lampą u dentysty jest bardzo wygodny i nie zabiera wiele czasu. Szczególnie ważnym elementem jest ruchomość lampy, dzięki czemu można dojść do zakamarków jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować siłę światła i w ten sposób dopasować się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne i licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można polepszyć również za pomocą koron protetycznych oraz licówek dentystycznych. Korony protetyczne służą wymianie zębów np. po leczeniu kanałowym pod mikroskopem lub do umieszczenia jej na implancie. Stosuje się je w głównej mierze ze względu na to, że doskonale imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to cienkie nakładki, jakie aplikuje się od razu na powierzchnię zębów. Dzięki nim można ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. przy zębach martwych, co nie reagują na wybielanie. Licówki sprawdzają się również jako sposób korekty drobnych wad kształtu zębów. Decydując się na licówki możemy ukryć np. diastemę (przerwę między zębami) lub ukruszony fragment zęba.

 

  Stomatologia estetyczna Toruń