Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Kupno domu - szczegóły
Kupowanie domu – na co zwrócić uwagę?
Grudzień 17, 2017
Pływanie niemowląt i inne aktywności w wodzie
Pływanie niemowląt, ćwiczenia na basenie – wpłyń pozytywnie na zdrowie
Styczeń 7, 2018

Obecne czasy to ciągły postęp kultury konsumpcjonizmu. Ludzie robią zakupy, cały czas i łakną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie luksusowych produktów to również, ale musimy także zapewnić sobie jeszcze środki czystości, produkty spożywcze – po prostu to, co jest nam niezbędne do egzystencji. Sporo osób pędzi nieustannie przez życie i co za tym idzie, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Zbawieniem może okazać się sklep internetowy – generujący dochody po ewentualnym sukcesie.

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Z pewnością kojarzymy dużo modelowych osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w supermarkecie co 14 dni, żeby odjąć sobie stałego wybywania po potrzebne artykuły. W XXI wieku przykładowe sieci idą krok dalej i świadczą takowym przywiezienie towarów pod drzwi.

Wyżej przywołana tematyka tyczy się głównie osób zajętych, przebywających latami w gabinecie. Krew ich zalewa, gdy należy zrobić chociażby świąteczne zakupy. Te osoby ochoczo sięgają wówczas po e-sklep i hurtowo kupują niespodzianki dla rodziny. Mając to na uwadze – to oni będą naszą grupą odbiorców, i co widać w analizie – wyjątkowo liczną.

Znamy już podstawowy cel założenia sklepu online, toteż w tej chwili winniśmy namyślić się jak on ma wyglądać. Nie możemy porywać się z motyką na słońce. Jeżeli sklep internetowy ma nam zagwarantować duże zyski, wówczas startujemy od tzw. analizy SWOT. Przeanalizowanie silnych oraz słabych stron, szans i zagrożeń to zupełna podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego sklepu internetowego, jak i otoczenia konkurencyjnego. Powinniśmy dowiedzieć się jakie liczby produkują, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

W tym momencie koniecznie będzie wyselekcjonowanie grupy docelowej. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Założony przez Ciebie e-sklep może być skierowany do Klienta uniwersalnego, który będzie mógł wybierać spośród wielu kategorii produktów, ale także dla przykładu zapraszać do sklepu głównie kobiety, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Dokładnie zbadajcie, czy środki pozwalają Ci na dotarcie do potencjalnyych partnerów w całej Polsce. Jest taka możliwość, że trzeba będzie skupić się na nieco mniejszym terenie – np. województwie.

Nie wolno zapominać, że otwarcie sklepu internetowego utożsamiamy z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, bezwzględnie trzeba zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, pozałatwiać formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeśli wcześniej prowadziłeś biznes, powinieneś w zasadzie tylko nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

Bardzo ważna rzecz dotyczy produktów. Kiedy już zdecydujemy się czy nasz asortyment wypełni coś wyspecjalizowanego, z wąskiej branży, czy też produkty uniwersalne, produkowane na szeroką skalę, koncentrujemy się na sumiennym dobraniu dystrybutora. Odpowiedzialność, punktualność i bycie godnym zaufania, to być podstawa, na jaką wypada zwrócić uwagę. Wiadomo, że na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Załatwiłeś dystrybutora? Teraz wypada dopracować opisy produktów. Pytanie, dlaczego to jest takie istotne

Wkraczamy w tym momencie w sferę promowania. Nie wystarczą nam opisy dostarczane przez producentów. Jeśli pragniemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas musimy skierować uwagę na zredagowanie oryginalnych opisów – chwytliwe dla Klientów, ale też uregulowane pod SEO, by wyszukiwarka taka jak Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeśli powielimy treść z innej strony – wyszukiwarka oceni nas negatywnie i nie zagwarantujemy sobie odpowiedniej pozycji w wynikach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Gdy już przypilnowaliśmy powyższego – czas na zapewnienie Klientom określonych form płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Niewątpliwie będziemy chcieli też zapewnić Nabywcom możliwość płatności za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Bezpieczeństwo transakcji z pewnością wpłynie pozytywnie na zaufanie Odbiorców.

Sklep internetowy – kwestie techniczne

Idea jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Przejdźmy zatem do spraw związanych z zapleczem technicznym.

Wybór oprogramowania pod nasz sklep to coś, co może przesądzić o powodzeniu naszych starań. O tym, które należy wybrać warto zapytać specjalistę z tej dziedziny. W niektórych przypadkach wystarczy chociażby bezpłatny software, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt lepiej przeznaczyć środki na full serwis, a nawet na indywidualne oprogramowanie.

Domena czasem jest zapewniana w pakiecie z oprogramowaniem, lecz nie jest to reguła. Jeśli nie dostaniemy takiego bonusu – wtenczas musimy ją wykupić. Jak wygląda dobra domena dla sklepu internetowego? Łatwa do zapamiętania, prosta nazwa nawiązująca do oferty sklepu i taka, którą nasz Klient powtórzy później innym .

W temacie hostingu najważniejszy będzie rozmiar serwera i dane dotyczące transferu – hosting rzecz jasna musi być dostosowany do wielkości i zakresu działania naszego sklepu. Nie polecamy używania darmowych hostingów – przynoszą one zdecydowanie za dużo restrykcji, hamujących rozwój naszego projektu.

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/