Usługi brukarskie Toruń

Okna energooszczędne Toruń okna pasywne
Okna pasywne
15 września, 2020
enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
enova365
15 września, 2020
Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Kostka brukowa toruń uslugi brukarskie - beton dekoracyjny

Podjazd z kostki brukowej, z kamienia czy z betonu dekoracyjnego?

Fundamentem dobrego podjazdu pod dom jest solidne wykończenie, jakie sprawdzi się przez wiele lat. Obciążenie wywołane ciągłym użytkiem wymaga by nawierzchnia była trwała oraz nie zepsuła się za prędko. Żeby stworzyć trwały podjazd potrzeba zarówno odpowiedniego przygotowania w postaci podbudowy, żeby uniknąć zapadania się, ale także najlepszych surowców do stworzenia podjazdu. Wśród przeważnie wybieranej nawierzchni podjazdu wyróżniamy te, wykonane z kostki brukowej, z kamienia oraz z dekoracyjnego betonu. Która nawierzchnia na podjazd będzie najlepsza? Każdy z materiał ma swoje wady i zalety, ze względu na to przed zakupem warto zorientować się w ich właściwościach.

Podjazd do garażu z kostki brukowej

Kostka brukowa to ciągle jeden z najbardziej popularnych oraz jednocześnie niekosztownych surowców, z których rozkładana jest nawierzchnia na podjazd. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko dzięki cenie, ale również dostępnością, wielobarwnością, a także wielokształtnością. Dzięki tym cechom możemy zbudować estetyczny podjazd, jaki stanie się tak samo funkcjonalny, jak i przyjemny w odbiorze. Dopasowanie kształtu zdecydowanie ułatwia ułożenie kostki zgodnie z ukształtowaniem terenu. Natomiast szeroka dostępność we właściwie większości sklepów prowadzących sprzedaż towarów do budowy sprawia, że nie trzeba przejmować się dodatkowym zakupem lub dostawą, w sytuacji, gdyby niezbędna była większa ilość kostek. Koszt kostki brukowej także można dostosować do swoich możliwości finansowych biorąc pod uwagę znaczną ilość wzorów. Od strony technicznej kostka brukowa jest bardzo odporna na warunki pogodowe, zmiany temperatury oraz duży nacisk pojazdów, a do tego jest łatwa w czyszczeniu.

Warto jednak zauważyć, że nawierzchnia z kostki brukowej ma też swoje wady. Największą niekorzyść wynika z pogody. Ze względu na opady albo przesadne działanie słońca kostka brukowa może z upływem lat odbarwiać się, przez co gubi swoją estetykę. Bywa tak, że niektóre rośliny jak porosty i chwasty wybijają się między szczelinami oraz rosną, negatywnie wpływając na wygląd podjazdu z kostki brukowej, a eliminowanie ich może zabierać dużo czasu. Co więcej, aby podjazd z kostki brukowej był funkcjonalny musi zostać ułożony w prawidłowy sposób, co często wpływa na koszt zaangażowania do tego profesjonalistów.

Nawierzchnia na podjazd z kamienia

Wykończenie podjazdu z kamienia przyciąga do siebie w głównej mierze wytrzymałością. Raz wykonany podjazd z kamienia utrzyma się na miejscu przez bardzo dużo lat. Co więcej zawdzięczając to zwyczajnym barwom kamienia, stworzony z niego podjazd uzyska charakterystycznego wyglądu, jaki w interesujący sposób uwydatni wygląd samego domu i ogrodu. Z reguły podjazdy z kamienia są oceniane jako bardzo eleganckie. Istotnym elementem jest też naturalność kamienia. Dzięki swoim właściwościom świetnie przepuszcza wodę. Ta metodą zyskujemy dodatkowy plus, w postaci braku odkładającej się na powierzchni podjazdu wody.

Decydując się na podjazd z kamienia, warto wiedzieć, że kluczową rolę ma tutaj rozmieszczenie, żeby podjazd był wytrzymały oraz żeby spełniał swoją rolę przez wiele lat. Powinno się unikać zostawiania sporych przerw między nimi, dlatego należy rozmieścić je jak najbliżej jeden obok drugiego, a szczeliny zalać piaskiem z domieszką cementu. Niepoprawnie rozmieszczony kamień nie zachowa swojej funkcji odprowadzania wody, co oznacza odkładanie się zastoin. Oprócz tego naturalna nierówność kamienia sprawia, że trudno utrzymać ich czystość taki podjazd, a w zimie ciężko się go odśnieża.

Nawierzchnia na podjazd z betonu dekoracyjnego

Dekoracyjny beton tworzymy dzięki odciskaniu (stemplowaniu) go przy wykorzystaniu stempli oraz form. W ten sposób da się uzyskać ładne kształty i wzory, a także specjalne faktury, jakie bez problemu możemy dopasować do charakteru domu czy ogrodu. Wykonanie nawierzchni z dekoracyjnego betonu daje możliwość stworzenia bardzo ładnego podjazdu. Warto dodać, że współczesne techniki produkcji umożliwiają także nadaniu koloru betonu. Główną zaletą dekoracyjnego betonu jest jego solidność i odporność na ścieranie i warunki atmosferyczne. Łatwo utrzymać go w czystości, ale w po zastosowaniu dekoracji, konieczna będzie konserwacja, żeby beton nie tracił dobrego wyglądu.

Kostka brukowa, kamień czy beton dekoracyjny – co wybrać??

Podobnie kostka brukowa, kamień i beton mają swoje wady i zalety. Przy wyborze materiału powinniśmy kierować się w głównej mierze wytrzymałością, funkcjonalnością i estetyką. Sądząc po tym, na którym z tych elementów zależy nam najmocniej, od tego powinniśmy uzależnić swój wybór. Utrzymanie czystości jest ważne, dlatego kamień może nie być dobry dla osób, dla których ważna jest łatwość mycia. Natomiast jeżeli skupiamy się na estetyce, kostka brukowa i beton dekoracyjny okażą się mniej zadowalającym wyborem. Aby nawierzchnia podjazdu prezentowała się elegancko, trzeba jednak pamiętać o poprawnym przygotowaniu, dlatego że bez niego żaden materiał nie spełni swojej roli w stu procentach.

ukladanie-kostki-torun.pl