Kupujemy dom od developera

enova 365 wdrożenia oprogramowania dla firm program księgowy do produkcji
enova365
15 września, 2020
Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatolog Toruń
15 września, 2020
Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń

Kupujemy wymarzony dom. O czym należy pamiętać.

Zamieszkanie w domu dla większości jest spełnieniem najgłębszych marzeń. Po wielu miesiącach życia w bloku, marzy się nam trawnik, na którym będziemy mogli zagrać z dziećmi w piłkę. Miesiącami przeglądamy oferty biur i agencji nieruchomości. Wybór jest ogromny. Jak w tym nawale odszukać tę,która w pełni nas zadowoli i nie nadwyręży naszego budżetu? Kilka spraw należy bardzo dokładnie przemyśleć.

Czego potrzebujesz?

Od tego powinno się zacząć. Jeśli mieszkasz tylko z partnerem, partnerką, to ogromny dom niekoniecznie jest dla Was. Natomiast jeżeli Twoja rodzina jest wielopokoleniowa, domek mający 65 metrów kwadratowych będzie zbyt mały i zabraknie Wam wolnej przestrzeni. Rozpatrzyć należy też sprawę stanowiska garażowego. Teraz jedno stanowisko często nie wystarcza, a nie na każdej działce jest dostatecznie dużo miejsca na wybudowanie wiaty, czy poszerzenie niewielkiego garażu. Przemyśleć trzeba też rozmiar działki. . Zbyt mała będzie utrudniać wiele rzeczy, a nie taka jest idea posiadania własnego domu. Najpierw należy uściślić ogólną lokalizację. Nie każdemu pasują przedmieścia z wieloma domkami jednorodzinnymi, czy szeregowymi budynkami. Jeżeli szukamy czegoś bardziej na uboczu powinniśmy zdecydować się na dom na wsi – związane jest to jednak z bardziej uciążliwym dojazdem do pracy.

Nowy czy stary dom

Zarówno zdecydowanie się na kupno nowego budynku, jak i starego, ma swoje dobre i złe strony. Możemy sami zabrać się za budowę lub kupić nowy budynek od dewelopera. Nowowybudowany dom pozwala nam zrealizować konkretne wizje związane z zastosowaną technologią, a dodatkowo dochodzi poczucie nowości. Używany dom także ma swoje plusy. Najczęściej stoi on w zagospodarowanym już sąsiedztwie. Pozwala to szczegółowo przyjrzeć się okolicznym mieszkańcom i prowadzonym przez nich biznesom. Nikt nie chciałby mieć własnego domu przy warsztacie samochodowym. Zabytkowe, domy posiadają własny charakter i urokliwe wnętrze. , że remont takiej nieruchomości pochłonie sporo pieniędzy.

O lokalizacji w kilku słowach

Miejsce jest ważne. Budynek zawsze ma sąsiedztwo. Niezmiernie istotna jest droga dojazdowa. Sprawdzić należy kto jest jej właścicielem, czy jest ogólnodostępna. Wszystkie niejasności mogą powodować w przyszłości niepotrzebne spory. Naszą uwagę powinien przykuć stan drogi. Najlepiej, gdy jest to asfalt albo chociaż droga utwardzona. W przypadku zakupu działki pod budowę budynku trzeba sprawdzić czy nieruchomość ma dostęp do sieci gazowej, elektroenergetycznej i wodnokanalizacyjnej. Jeżeli nie ma dostępu, trzeba liczyć się z kosztami.

Okolica wpływa na cenę. Problem ten można przedstawić na przykładzie Torunia i okolic. Działki pod budowę leżące na terenie miasta mają znacznie wyższą cenę niż te, które leżą poza jego granicami. Wystarczy skonfrontować cenę domu na Stawkach czy w Czerniewicach i zbliżoną działkę w Kopaninie, czy Wielkiej Nieszawce. Może okazać się, że będą to naprawdę znaczące pieniądze i w takim przypadku warto zastanowić się nad odrobinę dłuższym dojazdem do pracy.

Stan prawny

Jest to najważniejsza rzecz do sprawdzenia. Koniecznie należy sprawdzić, czy nieruchomość nie jest zadłużona. Dane odszukamy w dziale 4. księgi wieczystej, dotyczącym hipoteki. Koniecznie trzeba przejrzeć też, kto jest właścicielem, kto współwłaścicielem. Dokładniejsze przeczytanie dokumentów przed kupnem, to mniej problemów prawnych po latach. Na uwadze należy mieć też to że każdy budynek musi zostać odebrany,czyli musi zostać wydane pozwolenie jego użytkowania.

To też ma znaczenie

Jeżeli decydujemy się na zakup używanego, a zwłaszcza starego domu powinniśmy bardzo dokładnie sprawdzić, jak wygląda on od strony technicznej. Wszelkie informacje dotyczące dokładnego metrażu pomieszczeń, rozkładu, czy zastosowanych technologii znajdziemy w projekcie budowy. Stan techniczny musi sprawdzić ktoś kto bardzo dobrze zna się na budowlance. Nie powinno się żałować na to środków albo mieć nadzieję, że sami dostrzeżemy, zauważymy uchybienia. Najgroźniejsze są pęknięcia muru, bo mogą one świadczyć o uszkodzeniu podstawy domu. Kolejną kwestią o której trzeba pamiętać to wilgoć i grzyb. Pozbycie się zagrzybienia wymaga profesjonalnych środków i dużo kosztuje.

Sprawy związane z ogrzewaniem i ociepleniem

Dla większości kluczowa jest też sprawa grzania w budynku. To, czy działka ma dostęp do sieci gazowej może wpłynąć na wybór metody ogrzewania. Jeżeli takiego dostępu nie ma, trzeba zastanowić się nad alternatywnymi sposobami. Koniecznie trzeba zastanowić się nad ceną i wygodą każdej z metod. Jeśli decydujemy się na używany dom, to warto sprawdzić, czy czy posiada on termoizolację.

Kupno domu to ważna życiowa decyzja. Nie wolno podchodzić do niej pośpiesznie, bo zdarza się, że za pośpiech przyjdzie nam słono zapłacić. Przemyśleć musimy jakie są nasze potrzeby Bardzo dokładnie trzeba przyglądać się wszystkim papierom związanym z nieruchomością. W przypadku używanego budynku należy koniecznie ocenić stan techniczny budynku, nie oszczędzając jednocześnie na fachowcach.

www.mieszkania-torun.eu