Klimatyzatory do domu

Kupujemy dom od developera -domy na sprzedaż toruń
Kupujemy dom od developera
15 września, 2020
Izolacja termiczna dachów i poddaszy ocieplanie pianką lub wełną
Ocieplanie dachu i poddasza
17 września, 2020
Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Klimatyzacja Toruń montaż klimatyzatorów do domu

Współczesna klimatyzacja z rekuperacją

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, oddziałuje nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na naszą efektywność. Wysoka jakość powietrza oraz optymalna temperatura, stanowią bazę naszej wygody oraz dodatnio oddziałują na motywację oraz chęć wykonywania zadań. Aby zapewnić sobie korzystne warunki o każdej porze roku najczęściej rozważamy kupno klimatyzacji. Jako pewny zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najskuteczniej reguluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam chłód w czasie upałów. Wadą tego rozwiązania jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Tutaj bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Jak działa rekuperacja i co sprawia, że dobrze jest łączyć klimatyzację z rekuperacją? A to dlatego, by wypracować jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja odpowiada za zachowanie przyjemnej temperatury w środku budynku latem, kiedy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na wyregulowanie idealnej temperatury we wnętrzu pomieszczeń, gwarantując chłód oraz komfort cieplny bez względu na to, jak ciepło jest na zewnątrz. Jego system działania bazuje na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie używanymi klimatyzatorami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza ciepło z budynku. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja wyposażona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator sprawdza się jedynie podczas lata. Wiele klimatyzatorów potrafi także ogrzewać powietrze. Nie zastępuje to co prawda zimowego ogrzewania lub innych systemów grzewczych, jednak nadaje się w okresie przejściowym.

Nowoczesna rekuperacja działa w zakresie wentylacji pomieszczeń. Na temperaturę panującą w środku ma wpływ wiele różnych czynników, jednak koszty ogrzewania i chłodzenia wnętrz wynikają ze strat ciepła. Przeważnie wentylacja odprowadza powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do ustawienia temperatury w środku mieszkania czy domu, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co zużywana jest znaczna ilość energii przygotowanych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje ciepło z wentylacji. Z tego powodu rekuperator nagrzewa napływające zimne powietrze, zużywając ciepło odprowadzanego powietrza. Tym sposobem redukuje zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator wyposażony jest w specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tym samym oczyszczają powietrze wpływające do wnętrza budynku.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra technika na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy kupno jednego z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko redukuje nasze potrzeby na ogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy także filtruje powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność oraz osłonę przed alergenami, wilgocią oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem zapewnienia komfortu we wnętrzu budynku jest połączenie tych dwóch systemów oraz kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma również korzystny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji z rekuperacją posiada wiele różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest termiczny komfort we wnętrzu budynku oraz dojście świeżego i czystego powietrza, bez przymusu otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, mamy pod nadzorem temperaturę oraz eliminujemy występowanie nieprzyjemnych przeciągów. Dodatkowo korzystając z nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą gwarantowanej energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pomieszczeń sprawia, że da się odizolować się od gwaru ulicznego. Korzystanie z systemu ma również dodatni wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, co sprawia, że nie ryzykujemy tworzenia się pleśni i grzybów. Te wymienione zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na komfort termiczny panujący w środku budynku zachęca do tego, że warto pomyśleć nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja