Klimatyzacja i rekuperacja instalacja i serwis Toruń

ocieplanie pianką pur toruń bydgoszcz włocławek - izolacje natryskowe
Ocieplanie natryskowe budynku pianką PUR
1 września, 2020
Montaż okien toruń - okna pcv - pasywne okna Toruń
Okna drewniane Toruń montaż i serwis
1 września, 2020
Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Klimatyzacja rekuperacja montaż i serwis toruń

Współczesna klimatyzacja oraz rekuperacja

Właściwe powietrze w domu czy w pracy, wpływa nie tylko na świetne samopoczucie, ale również na skuteczność. Najlepsza jakość powietrza I optymalna temperatura, stanowią fundament naszego komfortu oraz pozytywnie wpływają na zwiększoną motywację oraz chęć wykonywania zadań. Żeby zagwarantować sobie najlepsze warunki o każdej porze roku najczęściej decydujemy się na zakup klimatyzacji. Jako niewątpliwy zwycięzca wśród wszystkich wentylatorów, klimatyzacja najskuteczniej kontroluje temperaturę w środku pomieszczeń gwarantując nam chłód w trakcie upałów. Minusem tego wynalazku jest to, że klimatyzacja chłodzi powietrze, jakie już mamy oraz nie dostarcza dopływu świeżego powietrza. Tutaj niezawodnie sprawdza się mechaniczny system wentylacji, tzw. rekuperacja. Co to jest rekuperacja i z jakiego powodu dobrze jest łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, by zdobyć jak najwyższy komfort.

Rekuperacja i klimatyzacja – co to jest?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie najlepszej temperatury w środku domu latem, gdy zmagamy się z falami gorąca. Nowoczesne klimatyzacje zezwalają nam na ustawienie najbardziej komfortowej temperatury w środku pomieszczeń, gwarantując ochłodę oraz cieplny komfort bez względu na to, jak gorąco jest na zewnątrz. System działania klimatyzacji opiera się na wyziębianiu powietrza do wybranej wartości. W domach i mieszkaniach zazwyczaj wykorzystywanymi klimatyzacjami są klimatyzacje split. Ich wewnętrzna część ma na celu oziębianie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część oddaje gorąco z mieszkania. Wyjątkowo nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w elementy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. To nie znaczy, że klimatyzacja przydaje się jedynie podczas lata. Wiele klimatyzatorów może także nagrzewać powietrze. Nie wyręcza to centralnego ogrzewania oraz innych systemów grzewczych, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja działa w wentylacji budynków. Na temperaturę w środku oddziałuje wiele różnych czynników, jednak koszty chłodzenia i ogrzewania domów wynikają ze strat ciepła. Zwykle wentylacja wyprowadza powietrze ciepłe oraz zabiera z zewnątrz zimne. Do unormowania temperatury wewnątrz domu czy mieszkania, powietrze zimne trzeba rozgrzać, na co przeznaczana jest znaczna ilość energii odpowiedzialnych za to urządzeń. Energooszczędnym rozwiązaniem jest montaż nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator pozyskuje gorąco z wentylacji. Z tego względu rekuperator ogrzewa napływające zimne powietrze, wykorzystując ciepło wylatującego powietrza. Taką techniką zmniejsza zapotrzebowanie na ocieplanie powietrza z dodatkowego źródła. Dodatkowo rekuperator posiada specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory oraz tą metodą filtrują powietrze wprowadzane do wnętrza mieszkania.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na zachowanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – na co się zdecydować? Myślimy, który z tych systemów warto się zdecydować. Jeśli wybieramy zakup któregoś z nich, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o rekuperacji. Odpowiednia wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze potrzeby na ogrzanie albo schłodzenie pomieszczeń czy oczyszcza powietrze. Gwarantuje nam wysoką oszczędność i osłonę przed wilgocią, alergenami oraz zanieczyszczeniami, a także stale świeże powietrze. Klimatyzacja z kolei troszczy się o nasz komfort termiczny. Perfekcyjnym systemem dostarczania komfortu w środku mieszkania jest połączenie tych dwóch systemów oraz zakup rekuperacji z klimatyzacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi sumę korzyści z kupna wentylacji i klimatyzacji. Rekuperacja ma też pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego montaż rekuperacji będzie pożyteczna o każdej porze roku.

Zalety instalacji nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu rekuperacji i klimatyzacji ma sporo różnych zalet. Najistotniejszą z nich jest komfort termiczny w środku mieszkania i dopływ czystego i świeżego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób pracy systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy powstawanie niekorzystnych przeciągów. Dodatkowo używając nowoczesnej klimatyzacji i rekuperacji ograniczamy koszty wychładzania oraz dogrzewania budynku, za sprawą wysokiej energooszczędności. Brak potrzeby otwarcia okien do wentylacji pokoi sprawia, że da się odciąć się od gwaru ulicznego. Wykorzystanie systemu ma też pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. W ten sposób kontrolowany jest poziom wilgoci powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy powstawania pleśni i grzybów. Te wskazane zalety świadczą o wysokiej jakości systemów. Ich korzystny wpływ na komfort panujący w środku budynku przekonuje tego, że warto pomyśleć nad montażem klimatyzatora z rekuperacją.

Rekuperacja Toruń